Іноземцям видаватимуть спецперепустки для виїзду в Крим з України

0
338

Кабмін затвердив Порядок перетину адміністративного кордону з окупованим Кримом. Громадяни України зможуть в’їжджати і виїжджати з півострова за документами посвідчує особу, а іноземцям та особам без громадянства для цього потрібно буде отримати спецдозвіл від Державної міграційної служби.

Постанова Кабінету міністрів України №367 від 4 червня 2015 встановлює правила в’їзду і виїзду з тимчасово окупованого Криму через українські контрольне пункти. Перетинати адмінграніцу можна через пункти пропуску: «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на автомобільному транспорті, а також пункти «Херсон», «Мелітополь», «Вадим», «Новоолексіївка» на залізничному транспорті.

Згідно з Порядком , громадянам України для перетину адміністративного кордону Криму необхідно мати при собі документ, що підтверджує громадянство. Особам, яким ще не виповнилося 16 років для в’їзду і виїзду в Крим необхідно дотримуватися таких же вимог, як і при будь-якому перетині державного кордону.

Іноземців та осіб без громадянства впускати і випускати з Криму будуть по паспорту і спецдозволом Державної міграційної служби. Цей документ видається у разі:

  • Проживання в Криму близьких родичів або членів сім’ї (повинно бути документально підтверджено документами, виданими уповноваженими державними органами України);
  • У разі розміщення на території тимчасово окупованій території місця поховання близьких родичів або членів сім’ї;
  • Смерті близьких родичів або членів сім’ї, що проживали на території Криму;
  • Наявності власності на об’єкти нерухомості;
  • У разі відвідання з метою забезпечення національних інтересів України, звільнення території України від окупації або з питань гуманітарної політики (виключно з дозволом від МЗС);
  • При необхідності здійснення дипломатичних і консульських функцій виключно з дозволом від МЗС);
  • При здійсненні регулярних поїздок, пов’язаних з трудовою діяльністю працівників залізниці.

Спецперепустки можуть бути одно- або багаторазовими. При цьому, на пропускних пунктах у паспорти і спецдозволі іноземців співробітники Держприкордонслужби зобов’язані проставляти відмітки про перетин кордону.

Напишіть відгук