Інститут споживчих експертиз порівняв програми лояльності АЗС

0
259

Інститут споживчих експертиз провів дослідження, покликане з’ясувати, яка програма лояльності на найбільших мережах АЗС вигідніша.

У часи зростання цін на частково компенсувати зайві витрати можна користуючись програмами лояльності мережевих АЗС. Але хто пропонує автовласникам найвигідніші «пільги», здатні найбільш істотно компенсувати стрибок цін на ?

Відповідь на питання, хто з мережевих АЗС пропонує найбільш вигідну програму лояльності дали фахівці столичного «Інституту споживчих експертиз», які провели моніторинг великих мереж АЗС по всій Україні. Важливо те, що це дослідження складалося з ряду етапів і включало в себе абсолютно все – починаючи від простоти отримання та реєстрації карти до її застосування в мережевих магазинах, які ніяк не відносяться до вельми специфічної сфери обслуговування автовласників. Щоб визначити вигоду, експерти змоделювали ситуацію, в якій постійний клієнт кожної мережі заправив 100 літрів палива, отримавши натомість якісь бали або знижку.

Предметом досліджень стали вісім карт лояльності, які охоплюють послуги майже 15-ти мереж АЗС: «FISHKA» (ОККО); «Прайд» (WOG); «Shell Smart» (Shell); «ДякуYOU» (КЛО); «Карта перевага» (Лукойл); «MAXI» (ТНК); «Level» (Socar); «PLUS» (БРСМ Нафта). У кожному дослідженні експерти присвоювали учасникам оцінки у вигляді балів, які зрештою дозволили виявити найбільш привабливу програму лояльності з точки зору фінансової вигоди для постійного клієнта. Як показало дослідження, в підсумку найбільше зекономити сімейний бюджет можна, користуючись картою «PLUS» (БРСМ Нафта). Також знижки є і в інших учасників, але, як кажуть, є нюанси. Втім, про все по порядку.

Отримання карти

Згідно з дослідженнями фахівців Інституту споживчих експертиз, в цілому мережі АЗС пропонують автовласникам три варіанти отримання картки лояльності. Перший найпривабливіший, так як найпростіший, являє собою безкоштовне отримання картки і заповнення короткої анкети, яку можна кинути в спеціальний ящик на АЗС або зареєструватися на сайті. Такий варіант пропонують практично на всіх АЗС.

Другий варіант вимагає виконання певних умов, а точніше первинних фінансових «вливань». Найбільш часто потрібно покупка палива або супутних товарів на певну суму. Такий варіант залишається в мережі Socar («Level»), де потрібно витратити 300 грн.

Самий не цікавий для автовласників спосіб отримання карти – її покупка. Такий спосіб отримання «лояльності» практикує ТНК («MAXI»), правда за карту потрібно оплатити символічні 10 грн.

Важливим при отриманні карт є і те, скільки дублікатів карт тобі дають і в якому вигляді. Хоча жодна мережева АЗС не відставляє автовласників від запасного «ключа», проте одні надають одну додаткову карту, інші – дві, а деякі взагалі три.

В цілому ж, картки лояльності видають охоче і без проблем, на відміну від ситуації роком раніше, коли карту отримати було проблематично. Єдина мережа, де карту оформити не вдалося, став колишній «Лукойл». Як пояснили в компанії, це пов’язано зі зміною власника і ребрендингом станцій. Втім, за старими картками знижку надають.

Читайте також:   Несложные рекомендации о том, как уберечь себя и других от неприятностей и аварий на дорогах

Варто сказати і про самі карти. Як правило, це звичайний «пластик» з магнітною стрічкою. І тільки у мережі «БРСМ-Нафта» карта незвичайна. Основна відмінність карт «PLUS» – вбудований RFID чіп. Ця в десятки разів дорожче звичайних пластикових карт, але вона має і безліч переваг. На АЗС встановлені спеціальні термінали, куди карту потрібно докласти, і на екрані споживач відразу може побачити інформацію про розмір знижки, зекономленої суми, а також скільки балів необхідно для досягнення наступного рівня (знижка накопичувальна). Крім того, як запевняють у компанії, такі карти неможливо підробити, і у них набагато більше ресурс безперебійної роботи. Та й клієнтам зручніше – не доводиться діставати її з портмоне для здійснення транзакції (магнітний імпульс спрацьовує навіть коли карта знаходиться в портмоне).

Фінансова вигода

В даний момент, через істотне падіння обсягу продажів, багато мережі пропонують знижки на паливо, хоча раніше бали в основному можна було обміняти на супутні товари (мийка, хот-доги, кава, омивач і т.д.). У поточній складній економічній ситуації автомобілістів найбільше цікавлять знижки на , тому акцент дослідження був зроблений саме на цьому аспекті.

Найменшу знижку пропонує колишня мережа «Лукойл» – всього 15 копійок на літрі, трохи більше – близько 23 копійок у ТНК («MAXI»). У «FISHKA» (ОККО) знижка побільше – 35 копійок на літрі, але є умова – потрібно заправитися «до повного», що зараз не всім по кишені. Крім того, 12 березня ця акція на ОККО закінчиться. У карти «Прайд» (WOG) знижка теж не на літри, а на гроші. При заправці на 300 грн. можна отримати 15 грн. на карту, якою можна сплатити і паливо.

За сумою знижки пропозиція від WOG виявилося вигідною за програмою лояльності, але потрібно враховувати ціну літра палива і той факт, що акція діє до середини квітня. Система «ДякуYOU» (КЛО) знижки на паливо не пропонує, обмежившись нарахуванням бонусів за кожну витрачену гривню, за схемою 1 гривня – 1 бонус. Програма лояльності «PLUS» (БРСМ-Нафта) пропонує своїм користувачам знижку на паливо від 24 до 48 копійок з кожного літра. У цій мережі також є спеціальні пропозиції, наприклад: заправившись «до повного» клієнт може збільшити свою знижку ще на 20 копійок на кожному літрі, а при покупці кави, чаю, хот-дога або випічки на АЗК, клієнт отримує додатково ще 10 копійок до свого дисконту. Знижка варіюється залежно від того, яка кількість палива заправляється протягом місяця.

У підсумку, серед програм лояльності лідером у довгостроковій перспективі виявилася програма «PLUS» (БРСМ-Нафта), у якій крім отримання реальної знижки в чеку при кожній заправці авто в залежності від вже накопичених балів на карті, ще й досить низькі в порівнянні з конкурентами ціни на паливо.

Читайте також:   9 кроків від зими до літа: весняні перевірки для автомобіля.

Карти, гроші, бензобак

Партнери

У ході вивчення програм лояльності мережевих АЗС, експерти Інституту споживчих експертиз провели аналіз можливості використання карт в інших сферах життя, тобто за межами АЗС. Таку можливість надає чотири учасники нашого огляду – карти «FISHKA» (ОККО), «ДякуYOU» (КЛО), «MAXI» (ТНК), «PLUS» (БРСМ Нафта). Маючи в розпорядженні ці картки, ви накопичуєте бали або отримуєте знижку при покупці товарів, наприклад, в якій-небудь мережі супермаркетів, користуючись послугами банків, обід і вечерю в ресторанах чи кафе, купуючи мобільний телефон в мережевому магазині мобільного зв’язку і т.д.

Кожна з цих мереж АЗС побудувала партнерські відносини з різними компаніями. Наприклад, картки «ДякуYOU» компанії КЛО можуть використовуватися для накопичення і використання балів в ресторанах і кафе. Єдине «але» – компанія КЛО зустрічаються тільки в декількох регіонах.

Мережу, яка охоплює картки «MAXI» компанії ТНК охоплює більше сфер життя, так як вони діють і в магазинах одягу, спортивних товарів, електроніки, в ресторанах, салонах краси, страхових компаніях і банках і т.д. Здавалося б, така «зона накопичення і використання балів і знижок» дуже вигідна, але якщо вникнути вглиб роботи цієї системи, то виявляється, що привілеї, а точніше бали, отримані у одного партнера, ви не можете використовувати у того партнера, хто дає процентну знижку на товари та послуги і навпаки. Таким чином, можливості застосування карти вийшли значно менше.

У свою чергу карта «FISHKA» компанії ОККО працює з усіма своїми партнерами по бальній системі. Ця система лояльності найбільш універсальна, оскільки дозволяє накопичувати і витрачати бали у будь-якого з партнерів. Серед партнерів «FISHKA» – супермаркет, магазини електроніки і мобільні салони і т.д.

Картки лояльності «БРСМ Plus» (БРСМ Нафта) також виходять за межі АЗС, надаючи власнику такої карти можливість отримання додаткових знижок на товари та послуги партнерів програми. Так, в мережу, яку охоплює карта «PLUS», входять СТО, супермаркети електроніки, мережеві ресторани, салони краси, хімчистка, магазини квітів і т.д.

На фінішній прямій

Вже на завершенні аналізу лояльності окремих мереж АЗС до своїх постійних клієнтів стало ясно, що не всі карткові системи зможуть задовольнити автовласників зручністю користування і величиною отриманих вигод. В нинішні скрутні часи, ключове значення для автомобілістів набуває не тільки заправка машини якісним бензином, але умови для економії сімейного бюджету. Тому лідерство в картковій гонці в цей раз експерти віддали компанії «БРСМ Нафта» з програмою «PLUS», завдяки поєднанню ціни палива та збалансованого підходу до знижок. Хоча в кінцевому підсумку кожен автовласник повинен сам визначити, з ким йому зручніше працювати.

Дмитро Грибенко

Напишіть відгук