Ізраїль замислився над забороною автомобілів з ДВЗ до 2030 року

0
35

Ідея відмови від нових бензинових і дизельних авто починає виходити за європейський континент. За даними Reuters, Департамент енергетики Ізраїлю оприлюднив план з припинення продажу нових автомобілів на бензині та дизельному паливі до 2030 року. Замість них уряд буде стимулювати електромобілі й природний газ.

«З 2030 роки ми заборонимо імпорт дизельних і бензинових автомобілів в Ізраїль», – заявив агентству Reuters міністр енергетики Юваль Стейніц. У той же час він наголосив, що уряд активно розвиває напрямок електрокарів: так, держава встановить по всій країні 2000 нових зарядних станцій, а також знизить оподаткування на електромобілях майже до нуля.

Ідея переходу на альтернативне паливо для Ізраїлю пов’язана не тільки з турботою про екологію, а й з високими цінами на паливо, попри гарний економічний розвиток держави. Оскільки своїх покладів нафти у нього немає, Ізраїлю доводиться імпортувати пальне, яке останнім часом значно зросло в ціні. Як пише Bloomberg, галон бензину в Ізраїлі коштує 7,08 доларів, що більш ніж вдвічі перевищує середній показник в США (3,15 доларів), хоча і трохи менше, ніж у європейських країнах, таких як Данія (7,20 дол.), Італія (7,25 дол.), Греція (7,26 дол.), Нідерланди (7,31 дол.) і Норвегія (7,66 дол.). У той же час у сусідньому з Ізраїлем Єгипті бензин коштує всього 1,64 долара за галон.

Виняток становить лише природний газ – в останні роки біля узбережжя Середземного моря були виявлені великі родовища цього виду палива. Природний газ випаровує в рази менше шкідливих речовин, тому уряд країни просуває його використання. У разі якщо план буде схвалений Кнесетом (національним законодавчим органом Ізраїлю) вже у кінці року країна перейде на електрифікацію та газифікацію транспорту, причому мова піде не тільки про легкові авто, а й вантажівки.

Читайте також:   Chevrolet опублікувала фотографії нового Orlando

Джерело

Напишіть відгук