Кабінет міністрів України скасував держмонополію на виробництво біоетанолу

0
125

Кабінет міністрів України позбавив державні підприємства ексклюзивних прав на біоетанолу для нафтопродуктів. Згідно з рішенням уряду, тепер біодобавки до бензину можуть випускати будь-які підприємства з відповідною ліцензією.

Відповідно до постанови №319 і законом №1638-VII, виробляти можуть не тільки державні спиртзаводи, а й будь-які інші підприємства з ліцензією на випуск подібної продукції. У Мінагрополітики запевняють, що це суттєво спростить ведення господарської діяльності у сфері випуску біодобавок.

«Дозвіл на виробництво біоетанолу всім підприємствам ліквідує держмонополію. Це крок з дерегуляції, який стимулює розвиток ринку альтернативних видів палива в Україні », – зазначив Департаменту продовольства Мінагрополітики Дмитро Шульмейстр.

Вимога про обов’язкове додавання не менше 5% біоетанолу в бензин було введено в 2012 році. Вона набула чинності з січня 2014 року, також передбачалося, що з 2016 року обов’язковий вміст біоетанолу в паливі складе не менше 7%. Проте в результаті прийняття закону про спрощення ведення бізнесу №191-VIII , така норма втратить чинність з 20 вересня 2015 року.

minagro.gov.ua

Читайте також:   Що чекає авторинок в 2015-му році? Думка імпортерів

Напишіть відгук