Кабмін дозволив вводити спецмита на автомобілі з ЄС

0
443

Уряд затвердив розроблений Мінекономрозвитку порядок застосування спеціальних мит на імпорт автомобілів з країн Євросоюзу за умови завдання шкоди вітчизняному автопрому. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну без обговорення.

В Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України підкреслили, що не планують і за законом не можуть блокувати імпорт легкових автомобілів з ЄС, а тільки розробили процедуру введення спеціального мита на легкові авто, яку необхідно пройти при одночасному збігу визначених документом умов. Порядок розроблений в рамках виконання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Спецмита можуть бути введені при одночасному виконанні наступних умов:

  • сукупний обсяг імпорту легкових автомобілів з ЄС в протягом останнього 12-місячного періоду перевищує граничний обсяг всіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за той же період (45 тис. од. для 2017 року), а частка продажів таких машин на ринку перевищує 20%;
  • при цьому завдається значна шкода національній промисловості, що виробляє подібний товар.

«У разі одночасного виконання цих умов Уряд зможе тимчасово (тільки до кінця календарного року, в якому потенційно може бути прийняте подібне рішення) ввести спеціальне мито, що не перевищує різниці між діє у відповідному році ставкою ввізного мита і 10% . Тобто, ввізне мито плюс спеціальне мито, в сумі не можуть перевищувати 10% », – повідомили в Мінекономрозвитку. Крім цього, перед введенням спецмита українська сторона зобов’язана провести консультації з європейськими колегами. Повноваження щодо застосування спеціальних заходів покладено на Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі.

Відповідно до угоди про асоціацію, ввізні мита (від 5 до 10% митної вартості в залежності від віку та об’єму двигуна) на автомобілі з ЄС щорічно знижуються. До 2026 року Україна повністю скасує мита для більшості категорій легкових автомобілів з Євросоюзу.

Читайте також:   Fiat представив концепт електромобіля-конструктора та 120 змінних деталей до нього

Джерело: АвтоУа

Напишіть відгук