Кабмін запропонував зробити дороги платними для вантажівок

0
406

Кабінет міністрів України має намір впровадити систему збору оплати за проїзд дорогами державного значення транспортних засобів масою понад 12 тонн. Зібрані кошти планується використати для фінансування дорожнього господарства країни.

Відповідна міститься в плані дій уряду на 2016 рік, опублікованому на сайті КМУ. Завдання доручено виконати Міністерству інфраструктури до 4 кварталу року, після чого законопроект буде направлений на розгляд Верховної Ради.

У документі також зазначено, що впровадження плати за проїзд вантажівок забезпечить додаткові надходження до державного бюджету для виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування і посприяє підвищенню безпеки, а також конкурентоспроможності національної мережі автомобільних доріг державного значення з метою залучення транзитних вантажопотоків.

Керівництво неодноразово виступала з пропозицією посилення контролю перевантажень автотранспорту на дорогах. За словами керівника міністерства Андрія Пивоварського, відсутність вагового контролю є однією з головних причин руйнування автодоріг. Восени 2015 року Кабмін вніс зміни в Правила дорожнього руху, заборонивши перевізникам випускати на дороги загального користування вантажівки з фактичною масою понад 40 тонн або 11 тонн на вісь (46 тонн для контейнеровозів) при перевезенні поділюваних вантажів.

Як зазначає УНІАН, ваговий контроль був скасований з серпня 2014 року, після прийняття Кабміном мораторію на перевірки всіх підприємців, у тому числі автоперевізників. Потім мораторій був продовжений до кінця 2016 року.

Джерело: УНІАН

Читайте також:   Mitsubishi Outlander нового покоління побудують на платформі Renault-Nissan

Напишіть відгук