Кіберполіція розкрила шахраїв, що розсилали SMS про виграш автомобілів

0
572

Підрозділ кіберполіції ліквідував організовану групу автошахраїв, які займалися масовим розсиланням СМС-повідомлень про автомобілів. Насправді ніяких розіграшів не проводилося, а метою зловмисників було виманювання грошей під виглядом сплати відсотків податку від вартості автомобіля або іншого обов’язкового платежу.
Спецоперація проводилася в Харківській області за участю слідчих управління ГУ Нацполіції і обласної прокуратури. Затримано 3 основних організаторів злочинної схеми, вилучено комп’ютерну техніку, GSM-шлюз для розсилки голосових і смс-повідомлень, мобільні термінали, понад 1500 невикористаних сім-карт різних операторів, а також нажиті злочинним шляхом кошти.

Для масової і щоденної розсилки так званих «виграшних» смс-повідомлень, а також з метою заплутування своїх слідів шахраї використовували понад 12 тисяч сім-карт мобільних операторів. Знайдено платіжні карти, на які жертви «розіграшів» переказували гроші. Також розкрито і припинено діяльність незаконного хостингу, який забезпечував безперервну роботу 67 підроблених сайтів.

За даними правоохоронців в минулому році подібний вид шахрайства отримав системний характер. В результаті шахрайської діяльності автомобіль «виграв» майже кожен житель України. Номери телефонів шахраїв, список підроблених автосайтів, а також дані платіжних карт вказані на сайті Департаменту кіберполіції.

Джерело: Департамент кіберполіції України

Читайте також:   Від сьогодні посилена відповідальність за парковку на місцях для осіб з інвалідністю

Напишіть відгук