Київські вулиці вирішили освітлювати за допомогою нових ліхтарів

0
491

Столична влада передасть у концесію мережі вуличного освітлення Києва. При цьому приватних інвесторів зобов’яжуть провести комплексну модернізацію систем освітлення, яка потягне мінімум на 870 млн гривень.

Депутати Київради підтримали ініціативу мера Києва Віталія Кличка і проголосували за передачу в концесію електромереж вуличного освітлення КП «Київміськсвітло». Про це повідомила прес-служба КМДА.

За словами Кличка, з якістю вуличного освітлення в Києві назріла вже давно і потребує нагального вирішення. На сьогоднішній день ремонт і модернізація мереж проводяться власними зусиллями комунальних служб, які працюють не ефективно.

«Основні фонди «Київміськсвітло» зношені, для їх поновлення необхідні сотні мільйонів гривень, яких у столичному бюджеті немає», – зазначив .

Він також додав, що витрати на електроенергію і матеріали постійно зростають. Тому міська влада вирішила змінити підхід до роботи КП.

«Ми пропонуємо передати це комунальне підприємство в концесію, як у багатьох європейських країнах. Ми витрачаємо на «Київміськсвітло» 100 млн гривень. При передачі об’єкта в концесію знизить витрати на 10-15%, а кияни отримають якісне сучасне освітлення, оскільки концесіонер буде зобов’язаний модернізувати систему і встановити нові ліхтарі», – сказав Кличко.

У Київраді уточнили, що зацікавленість в концесії «Київміськсвітло» офіційно підтвердили такі компанії як Phillips (Нідерланди), Q-FREE-ASA (Норвегія), Tellus Mater SA (Португалія), Senergos as (Чехія).

Департаменту транспортної інфраструктури доручено розробити міську цільову програму зовнішнього освітлення столиці в період концесії та подати її на затвердження Київради. Департамент також створить конкурсну комісію і затвердить її складу. За результатами конкурсу об’єкти зовнішнього освітлення зможуть передаватися в концесію.

За попередніми розрахунками потенційних учасників концесійного конкурсу, приблизний обсяг капіталовкладень в проект складе 870 млн гривень: на повну заміну ртутних і натрієвих ламп на LED-освітлення необхідно близько 650 млн гривень, установку додаткових опор і прокладку електромереж – близько 120 млн гривень і на виконання монтажних робіт – 100 млн гривень.

Читайте також:   Депутати захотіли знизити аварійність на дорогах України на 30%

Джерело: KievCity

Напишіть відгук