Компанія Ford збирається використовувати комп’ютери NASA в роботі

0
45

Починаючи з наступного року, фахівці Ford разом з представниками NASA працюватимуть на комп’ютері, що функціонує за принципом квантової релаксації, який допоможе вирішувати завдання, недоступні для звичайних обчислювальних машин. Таким чином «Форд» спробує розробити для вантажних машин комплексні карти маршрутів для підтримки нормальної роботи сажових фільтрів.

Компанія Ford вважає квантові обчислення, що дозволяють обробляти величезну кількість інформації набагато швидше, ніж це можуть робити звичайні комп’ютери, перспективною технологією, яка має величезний потенціал для перетворення транспортної системи. Тепер фордівцям вдалося домовитися з Лабораторією NASA з вивчення квантового штучного інтелекту в Дослідницькому центрі Еймса, розташованою в Кремнієвій долині, про спільну роботу з комп’ютером, що функціонує за принципом квантової релаксації.

Його можливості будуть застосовані для розробки рішень в сфері керування великими автомобільними парками: Ford розробить для вантажних дизельних машин комплексні карти маршрутів, які допоможуть підтримувати нормальну роботу сажових фільтрів. Сажові фільтри дизельних двигунів відфільтровують тверді частинки в вихлопних газах, а їхній стан необхідно контролювати для забезпечення ефективної роботи транспортного засобу та відповідності екологічним нормам. Підтримувати фільтр в робочому стані допомагають певні режими руху: щоб пропалити його від сажі, потрібно підтримувати постійну високу швидкість певний час.

У міських умовах маршрут дизельного транспорту найчастіше складається з коротких відрізків, які автомобіль проїжджає на низькій швидкості, і самоочищення фільтра неможливе. Особливості дорожнього руху впливають на ефективність роботи фільтрів і, в кінцевому рахунку, на сам двигун. В рамках дослідження Ford за допомогою NASA розробить оптимальний маршрут для вантажного автомобіля, який здійснює доставку з безліччю зупинок на шляху.

Надалі аналогічний сценарій буде використаний для розрахунку маршрутів відразу для всіх транспортних засобів в автопарку. При розробці системи планування з численними точками завантаження і розвантаження будь-яке обраний місце буде по-своєму впливати на показники завантаженості доріг, тайм-менеджмент і поведінку людей. Сучасні традиційні методи обчислення дозволяють змоделювати все це для обмеженої кількості машин і місць – якраз це обмеження і допоможуть подолати квантові обчислення.

Читайте також:   В Україні хочуть запустити безпілотні автобуси

Джерело

Напишіть відгук