Компанію VW звинуватили у знищенні доказів «дизельгейта»

0
231

Колишній співробітник американського підрозділу #Volkswagen Деніел Донован подав в суд на автовиробника. Він стверджує, що був звільнений за відмову брати участь у знищенні документів, які свідчать про екологічні махінації з дизельними автомобілями.

У судовому позові зазначено, що Деніел Донован був звільнений 6 грудня 2015 року через побоювання керівників, що він повідомить американським властям про знищення документації на самому початку дизельного скандалу. Донован працював на одній з технічних посад в мічиганському офісі Volkswagen і відповідав за системи електронного управління автомобілів, а також якість продукції. За його словами, компанія знищувала документи протягом трьох днів, після того, як Агентство з захисту навколишнього середовища звинуватило VW в маніпуляціях з показниками шкідливих викидів автомобілями з дизельними двигунами.

За інформацією Assosiated Press, у позові зазначено, що Донован повідомив про свої побоювання у неправомірності дій компанії своєму безпосередньому керівникові. Позивач також звернув увагу суду на те, що Volkswagen не зробив ніяких резервних копій втрачених документів, незважаючи на розпорядження влади.

Представники Volkswagen спростували звинувачення колишнього працівника. В офіційній заяві компанії сказано, що звільнення Донована ніяк не пов’язано з проблемою дизельних двигунів.

Агентство з захисту навколишнього середовища США звинуватило Volkswagen у використанні спеціального програмного забезпечення, яке занижувало показники шкідливих викидів автомобілями з дизельними двигунами у вересні 2015 року. Пізніше компанія визнала наявність проблеми у 11 млн. автомобілів проданих по всьому світу. На хвилі скандалу змінився майже весь керівний склад автоконцерну, проте розслідування відносно компанії ще не закінчено. У США компанії може загрожувати штраф у розмірі $18 млрд.

Джерело: Assosiated Press

Читайте також:   Австралійські студенти створили найекономічніший автомобіль

Напишіть відгук