Комп’ютерна діагностика автомобіля

0
408

Комплектація сучасних автомобілей передбачає наявність різних електронних систем. Це зробило можливим проведення комп’ютерної діагностики для виявлення різного роду несправностей.

Комп’ютерна діагностика – це процес, що дозволяє считувати коди можливих несправностей на різних вузлах, стирати їх і коригувати. Скануюче устаткування (мультифункціональні стенди, портативні (локальні)рідери) і програмне забезпечення дозволяє виявляти зміни в роботі систем управління двигуном,трансмісією, антиблокування гальм, панелі приладів тощо.

Всі поточні дані в режимі реального часу відображаються на одноканальному мультиметрі. Сучасні системи діагностики дозволяють відстежувати до 4 графіків технічних параметрів одночасно. Перекодування параметрів з метою підвищення характеристик потужності автомобіля роблять лише на сертифікованих автосервісах.

До проведення комп’ютерної діагностики звертаються у випадку, коли система сама сигналізує про неполадки на панелі приборів або сам автолюбитель помічає деякі збої у роботі вузлів транспортного засобу. Фахівці рекомендують проводити комп’ютерну діагностику раз на в залежності від технічного стану авто.

На сьогодні комп’ютерна діагностика дозволяє зробити найбільш ефективну і найретельнішу перевірку стану електронних систем вашого автомобіля.

Проводять діагностику наступним чином:

– через спеціальні діагностичні роз’єми до бортових систем підключають сканер з профільним програмним забезпеченням і прочитують коди, які транслює автомобіль;

– фахівці розшифровують отримані коди і роблять висновки про наявність тих чи інших проблем.

Етапи комп’ютерної діагностики включають:

– діагностику підвіски, коли перевіряються гальмівна система, амортизатори, знос еластичних елементів, люфт рульової тяги і кульових опор, відхилення коліс під час руху, салент-блоків;

– діагностику двигуна (системи вприскування, електропостачання, вимірювання компресії тощо);

– діагностику АКПП;

– загальну діагностику електричних і електронних систем, що передбачає розширене тестування систем управління (двигуна і підвіски, клімат-контролю, круіз-контролю, систем навігації і парковки, а також стан дротів, акумулятора, генератора, контактів).

Читайте також:   Прикрашаємо автомобіль: тейпографія

Ефективність комп’ютерної діагностики залежить від фаху спеціалістів і якості діагностичного програмного забезпечення.

Напишіть відгук