Кому загрожує штраф у 340 гривень за відсутність техогляду

0
482

Технічна справність транспортних засобів — запорука безпеки водія та його пасажирів. Наразі обов’язкова технічна експертиза стосується лише окремого сектору транспортної сфери.

Обов’язковий технічний огляд проходять вантажні автомобілі з повною масою більше 3,5 тонн, а також транспортні засоби, що використовують у комерційних цілях або надають послуги перевезення пасажирів. Іншого автотранспорту це сьогодні не стосується. Процедурою техогляду передбачена повна перевірка транспортного засобу: ходової частини, рівню викидів шкідливих газів та інших чинників, що повинні відповідати вимогам безпеки на дорозі.

Якщо транспортний засіб, що підлягає обов’язковому технічному контролю, своєчасно його не пройшов, але продовжує експлуатуватися, то власнику загрожує штраф у розмірі 340 гривень. За повторне вчинення цього правопорушення передбачене позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Зазначимо, що під час проведення цільового комплексу заходів «Перевізник», лише у Тернопільській області з початку травня патрульні поліцейські оштрафували 105 водіїв транспортних засобів, які не пройшли технічний огляд.

Джерело

Читайте також:   Бажання водіїв убезпечити свою машину може загрожувати кримінальною відповідальністю

Напишіть відгук