Корупції в Укравтодорі майже немає?

0
176

Роман Хміль, заступник міністра інфраструктури, у своєму роз’ясненні в мережі Фейсбук спростував інформації про намір піднімати акцизи на паливо для будівництва доріг. Він стверджує, що сьогодні в структурах Укравтодору мінімальна. «Невже він так швидко змінився на краще, – запитаєте ви? Ні, просто поки «пересохли грошові потоки» – Укравтодор не отримує жодного фінансування. Зараз всі гроші йдуть на виплати за боргами минулих років, а фінансування, яке надходить від міжнародних банків, жорстко контролюється ними ж. По суті, нічого красти, крім 3,4 млрд. грн, виділених на ямковий . За ним ми з вами теж пильно стежимо. Крім того, вже в червні, ми побачимо на дорогах незалежних міжнародних дорожніх інженерів-аудиторів. І їх кількість на дорогах буде тільки зростати – ми домовилися зі Світовим Банком про фінансування незалежних аудитів протягом усього року.

Але насправді гроші на дорогу є! Просто уряд чекає, поки ми подолаємо корупцію і побудуємо ефективну машину, будує дороги якісно і дешево, – говорить Роман Хміль. І ця структура – ринок, конкурентний приватний ринок дорожніх робіт. Саме тому ми запустили тотальну реформу Укравтодору та його дочірніх структур! Держава залишить за собою лише функцію «замовника» – проводити тендери на проектування, ремонт та обслуговування доріг, наймаючи при цьому незалежних аудиторів на контроль якості. Цей процес запущений, і ми будемо регулярно звітувати про хід реалізації цієї частини реформи.

Але давайте уявимо, що реформа завершена, корупції немає і можна будувати дороги. Який наступний крок? Я стверджую, що ключовим моментом на шляху до нових кілометрів якісних доріг є фінансування. Польща за останні 10 років витратила в 100 млрд. Євро на ремонт доріг !!! І, на жаль, нам потрібно не менше. Дороги – це дуже дорога річ, але разом з тим дуже вигідна – кожна гривня, вкладена в дороги, на виході дає 1.6 гривень у ВВП країни протягом п’яти років. Для держави розвиток доріг може стати локомотивом зростання економіки, як це вже сталося в багатьох розвинених країнах.

Читайте також:   Прикрашаємо автомобіль: тейпографія

Де взяти гроші на дороги в Україні? Наша стратегія така, в порядку пріоритетів:

  • Домогтися того, щоб гроші, які збираються від акцизів, таки пішли на наші дороги. Створюємо Державний Дорожній Фонд, який забезпечить цільове витрачання цих коштів.
  • Домогтися виведення з тіні ринку, що дозволить збільшити надходження від акцизів на 25% -50% (різні експерти по-різному оцінюють розмір тіньового ринку).
  • Далі потрібно вводити плату за проїзд вантажних автомобілів загальною масою більше 12 тонн. Адже саме вони шкодять дорогам всього (95% збитку дорогах забезпечуються саме такими вантажівками).
  • І тільки після цього можна піднімати акцизи, якщо громадськість вирішить, що нам потрібно ще більше грошей на дороги, і ми з вами готові за це заплатити.

Саме в такій послідовності я розповідаю журналістам, що ми плануємо робити, і завжди акцентую увагу на те, що підвищення акцизу – питання дискусійне, тому що дійсно ці витрати будуть перекладені перевізниками на нас з вами, адже зростуть ціни на паливо, – каже Роман Хміль .

План реформ у нас публічний, дорожню карту реформ дорожньої галузі, розписану на 2015-2017 роки, ми вішаємо сьогодні на громадське обговорення. Збираємо зауваження, враховуємо те, що вважаємо за доцільне, вішаємо остаточну карту і швидко по ній рухаємося.

Ми прийшли сюди саме для того, щоб зробити ті зміни, які потрібні суспільству. Прозоро, відкрито, разом з вами! Тому готовий до діалогу з питання, яке вас хвилює – пише заступник міністра інфраструктури.

Автор: Сергій Матусяк

15:00

Напишіть відгук