Користувачів авто з іноземною реєстрацією поки не будуть штрафувати

0
113

Акція під стінами Верховної Ради  «за легалізацію автомобілів з іноземною реєстрацією» принесла перші результати. Як повідомила представникам ЗМІ голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, комітет разом з представниками громадськості, підготував меморандум, який дозволить вирішити проблеми користувачів нерозмитнених автомобілів з іноземною реєстрацією, що включає взаємні зобов’язання двох сторін (держави та автовласників).

«Для вирішення проблеми комітет, разом з представниками громадськості, 6 вересня працював з 15 годин до 24 годин. Ми і раніше знаходили точки компромісу в подібних ситуаціях. Але для держави є неприйнятною позиція щодо нульової без сплати будь-яких платежів. Навіть якщо у нас є 800 тисяч нерозмитнених автомобілів, власники яких не можуть отримати невстановлену пільгу, порушити всі митні , не ставити на облік, в той час, коли абсолютна більшість громадян України виконує всі вимоги законодавства. В результаті, ми досягли розуміння того, що ми можемо підписати меморандум, який би визначав наші подальші кроки щодо вирішення проблеми», – заявила Ніна Южаніна.

Проект закону, що включає новий розділ щодо закриття кордонів України для авто з метою тимчасового або транзиту, депутати розглянуть на наступному пленарному тижні. Цим розділом, який комітет пообіцяв додати в проект закону, можуть бути внесені зміни в Податковий кодекс та інші базові законодавчі акти. За словами жителя півдня, у другій частині меморандуму обумовлюються умови постановки на облік автомобілів, які вже перебувають на території України. Обов’язковою умовою для їх легалізації буде сплата всіх установлених державою платежів.

«Автомобілі, які вже знаходяться на території України, могли бути поставлені на облік і розмитнені зі сплатою всіх митних платежів, встановлених державою, але ці митні платежі, за зниженою ставкою, що діє для автомобілів не раніше 2010 року випуску, повинні бути оплачені. Це стосуватиметься автомобілів не пізніше 2000 року випуску»

Ніна Южаніна зазначила, що, згідно з меморандумом, на період закриття кордонів для ввезення нових автомобілів, 7 вересня, починає діяти ліберальна норма про непритягнення до адміністративної відповідальності власників автомобілів з іноземними номерами за митних правил.

Читайте також:   У Львові впровадили нову схему дорожнього руху "раундебаут"

Джерело solydarnist

Напишіть відгук