Кожні 24 секунди в результаті ДТП в світі гине одна людина – ВООЗ

0
96
Road accident in the center of Kyiv at the cross of Shota Rustaveli Street and Saksahanskoho Street

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кожні 24 секунди в світі в ДТП гине одна людина. Найвищий рівень смертності на дорогах Африки, повідомляється у доповіді ВООЗ.

В цілому смертність на дорогах в світі виросла до 1,35 мільйона людей щороку. Травми в результаті ДТП є основною причиною смерті дітей і молодих людей у ​​віці 5-29 років.

“Ці випадки смерті – неприпустима плата за можливість мобільності”, – сказав глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус, додавши, що в новому звіті ВООЗ закликає уряди країн і партнерів значно активізувати посилення заходів безпеки на дорогах.

Також у доповіді ВООЗ про стан безпеки дорожнього руху в світі за 2018 рік вказується, що попри зростання загального числа випадків смерті, коефіцієнти смертності по відношенню до чисельності населення світу за останні роки стабілізувалися.

У ВООЗ вважають, що на зниження коефіцієнта смертності вплинуло посилення інфраструктури безпеки, зокрема:

  • спорудження тротуарів і доріжок для велосипедистів і мотоциклістів;
  • поліпшення стандартів на транспортні засоби (обов’язкова вимога електронної системи безпеки та антиблокувальної гальмівної системи).

“Ці заходи сприяли скороченню смертності в результаті ДТП в 48 країнах із середнім і високим рівнем доходу. Однак ризик смертності в ДТП в країнах з низьким рівнем доходу до сих пір втричі перевищує аналогічний показник в країнах з високим рівнем доходу”, – наголошується в доповіді.

Найвищі показники спостерігаються в Африці (26,6 випадку на 100 тисяч осіб), а найнижчі – в Європі (9,3 випадку на 100 тисяч осіб).

“З часу попереднього випуску доповіді було зареєстровано зниження коефіцієнтів смертності в результаті ДТП в трьох регіонах світу – в Америці, Європі та Західній частині Тихого океану”, – додали в ВООЗ.

Читайте також:   Створена технологія підігріву доріг проти ожеледі

Відзначається що на пішоходів та велосипедистів припадає 26% всіх випадків смерті в результаті ДТП. В Африці цей показник досягає 44%, в Східному Середземномор’ї – 36%.

“На мотоциклістів та їхніх пасажирів припадає 28% всіх випадків смерті в результаті ДТП, але в деяких регіонах цей показник вище – так, наприклад, у Південно-Східній Азії він становить 43%, а в Західній частині Тихого океану 36%”, – зазначено в документі.

Джерело

Напишіть відгук