ЛАЗ знову запрацював?

0
380
Автобус City LAZ

Днем заснування підприємства вважається 21 травня 1945 року, коли у Львові розпочалося будівництво автоскладального заводу. У 1955 році завод почав проектування першої моделі автобуса, ау 1956 році випустив першу міську машину – знаменитий ЛАЗ-695.

У 1980-х ЛАЗ став найбільшим автобусобудівним підприємством на планеті: тут працювали 8 тисяч осіб, щороку випускали 15 тисяч автобусів. Між іншим, саме ЛАЗ зробив партію спеціалізованих автобусів, які обслуговували Центр підготовки космонавтів ім. Ю. А. Гагаріна і космодром Байконур.

Після розпаду СРСР зі зрозумілих причин попит на львівські автобуси різко впав. При цьому керівництво компанії неодноразово намагалося закріпитися на російському ринку, як найбільшому та перспективному – останні спроби датовані початком 2010-х. Керівництво України плекало надії подарувати компанії нове життя, підписавши 30 березня 2010 року значний контракт на виготовлення 1 500 автобусів і 500 тролейбусів перед футбольним чемпіонатом «Євро-2012» – у 2010-2012 роках у Львові випустили понад тисячу машин. Після цього перебивалися вже тільки разовими замовленнями. У 2015 році зажевріла остання надія: вдалося укласти угоду на виготовлення майже трьохсот автобусів для Каїра, однак єгиптяни відмовилися від угоди. З тих пір підприємство безнадійно руйнувалося, а обладнання – розпродавалося.

Однак зараз на сайті Львівського автобусного заводу раптом з’явилося повідомлення, що компанія відновила свою роботу. За інформацією UBR, в уцілілих цехах вже зібрали 8 машин: п’ять автобусів ЛАЗ-A191F0 і три автобуси ЛАЗ-A183N1. Також компанія оновила лінійку моделей, до якої увійшли міські автобуси середньої та великої місткості, зчленовані автобуси, тролейбуси і навіть автомобіль швидкої допомоги. З лютого почався процес відновлення роботи. Він не швидкий і недешевий. Зараз у Львові працює цех з фарбуванню та зборки. Не відновив поки що роботу кузовний цех. Частково на підприємстві працюють львів’яни, але є також працівники з інших населених пунктів.

Читайте також:   В Україні можуть повернути обов'язковий техогляд

Джерело

Напишіть відгук