Листи щастя від податкової – власників авто просять розщедритися

0
145

З 1 липня, тобто з вчорашнього дня, почався відлік двох місяців, протягом яких автовласники повинні сплатити чималенький транспортний податок у розмірі 25 тисяч гривень. Торкнеться це тих фізосіб і юросіб, чиї автомобілі мають вік до 5 років і двигун (бензиновий або дизельний) обсягом понад 3000 куб.см.

Відповідна норма прописана в Законопроекті №1578, який був прийнятий депутатами в грудні 2014 року, а в силу вступив з 1 січня 2015. Згідно Законопроекту до Податкового кодексу України були внесені відповідні . Серед інших є роз’яснення і для тих випадків, коли автомобіль був придбаний вже в 2015 році. Для таких автовласників податок нараховується безпосередньо з місяця, коли до них перейшло право власності і становить 2083 грн. Податок для фізосіб розраховувався Госфінслужбой за місцем реєстрації платника, а повідомлення-рішення про сплату та відповідні платіжні реквізити повинні були бути вручені до 1 липня.

Новими нормами передбачається і за несплату. Після згаданих двох місяців (а це, відповідно липень і серпень) нараховується пеня в розмірі 120% річних облікової ставки НБУ. На сьогодні ставка НБУ становить 30%, а значить штраф буде 9 тисяч гривень.

Звичайно ж, новий збір фактично на рівному місці мало кого обрадував, тому ще взимку називалися різні способи відходу від сплати податку . Найреальніший з них – це заміна двигуна на менший за обсягом (справжня чи фіктивна).

Нагадаємо, що в початковій редакції пропонувалося обсяг дизельних двигунів, які підпадають під оподаткування, прийняти рівним 2.5 літрам. Новий податок торкнеться приблизно 17 тисяч “нових” автомобілів.

Автор: Владислав Матяш Джерело: InfoCar.ua

Читайте також:   Portmone спільно з Ощадбанком запустили сервіс оплати штрафів ДАІ

Напишіть відгук