Львів та Івано-Франківськ з’єднає нова автодорога

0
197

Кабінет міністрів виділив 700 мільйонів гривень на будівництво нової дороги від Львова до Івано-Франківська через Бібрка. Про це повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

Уряд виділив 1 млрд гривень на ремонт доріг в Україні. 700 млн грн у бюджеті передбачено для будівництва доріг в західних областях. Глава Кабміну зазначив, що з питань використання цих коштів чиновники неодноразово зустрічалися з депутатами і в підсумку прийшли до спільного вирішення про будівництво «однією нормальної дороги від Львова до Івано-Франківська через Бібрка».

«За оцінками фахівців, на будівництво цієї дороги необхідно 700 млн грн, але знаючи, як у нас в Україні будують дороги, думаю, їм і 550 мільйонів вистачить. Тому що, як , у нас на дорогах всі стають якщо не мільярдерами, то мільйонерами. Ми хочемо заощадити кошти при будівництві цієї дороги », – сказав Яценюк.

Крім цього, за словами прем’єр-міністра, близько 200 млн грн Уряд спрямує на ремонт доріг в інших областях Західної України, як і було домовлено з нардепами. При цьому Кабмін вже займається питанням залучення іноземних інспекторів, які «здатні перевірити якість і кількість робіт, а також їх вартість».

Глава кабінету міністрів також повідомив, що від кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку є залишок у розмірі 60 млн євро, зекономлених на курсовій різниці. Він підкреслив, що Міністр інфраструктури проводить переговори з ЄБРР, щоб відправити ці кошти на будівництво дороги до Рахова.

Раніше уряд виділив Укравтодору додатковий мільярд гривень на виконання ямкового ремонту доріг державного значення. Наприкінці березня в головному дорожньому відомстві країни відзвітували про 90-відсоткове виконання такого ремонту. При цьому в держкомпанії визнали , що 3 тис. км доріг ніякої ямковий ремонт вже не допоможе, а єдиним рішенням є капітальний ремонт, на який не передбачені.

Читайте також:   Недорогі таксі йдуть з українського ринку

kmu.gov.ua

Напишіть відгук