Майбутнє автомобільної галузі за результатами глобального опитування

0
692

Одна з найбільших в світі аудиторських мереж, швейцарська компанія KPMG International, опублікувала результати свого щорічного дослідження про майбутнє автомобільної галузі.

В цьому опитуванні взяло участь понад 900 осіб з 43 країн світу: керівництво виробників авто та комплектуючих до них, дилери та розробники програмного забезпечення, а також співробітники державних структур й енергетичних компаній.

Крім цього, в дослідженні про майбутнє автомобільної галузі були враховані результати онлайн-опитування 2100 споживачів. Потім підсумки відповідей професіоналів і покупців порівнювалися.

Майбутнє автомобільної галузі

Трансмісія

Обидві групи респондентів підтвердили, що головними трендами розвитку автомобільної галузі є автономний транспорт та електроавтомобілі, а також більш ефективне використання ресурсів. При цьому, керівники компаній вважають, що до 2040 року рух на дорогах складатиметься з 26% електроавтомобілів, 24% гібридних видів транспорту, 25% авто на паливних елементах і 25% автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

 майбутнє автомобільної галузі до 2025

Майбутнє ДВЗ

Половина респондентів, які мають безпосереднє відношення до автомобільної галузі, вважають, що автомобілі з ДВЗ ще довго залишатимуться популярними, але більшість з них перейдуть на різні види біопалива. На противагу їм, 79% споживачів вже зараз готова поміняти свій автомобіль хоча б на гібридний.

 

Ставлення до дизелю

Різко змінилося ставлення до автомобілів, що використовують дизельне пальне. Тут простежується вплив конфліктів останніх декілька років, в які потрапили багато іменитих автовиробників. Але подібна ситуація спостерігається не в усіх країнах і регіонах. Якщо в Західній Європі переважна більшість споживачів (69%) виступають не тільки за «чисті» автомобілі, але і за повну заборону дизельних, то в країнах Східної Європи 55% покупців є прихильниками важкого палива.

 

Електрокари

Більшість виробників останнім часом приділяють багато уваги розробці нових моделей з електричними двигунами. Прогрес у цьому напрямку вже помітний, але відбувається меншими темпами й часом гальмується через деякі проблеми.

Читайте також:   Українці розробили мобільний навігатор Navizor, який враховує якість доріг

Головні проблеми електрифікації автомобілів

В даному випадку і виробники (54%), і споживачі (61%) називають загальні проблеми цієї затримки: дорожнеча комплектуючих, а відповідно й автомобілів, а також недостатньо розвинена заправна інфраструктура. При цьому, 60% опитаних вважають, що ключовим моментом тут є підзарядка електромобілів: усім хочеться витрачати на це не більше часу, ніж на дозаправку звичайних авто. Також 77% керівників компаній упевнені, що майбутнє за автомобілями на паливних елементах.

 майбутнє автомобільної галузі автовиробники

Хто повинен будувати інфраструктуру для електромобілів

Поки що не зрозуміло, хто саме повинен взяти на себе обов’язок зі створення заправної інфраструктури для електрокарів – власники доріг, автовиробники чи хтось то інший? На думку 80% споживачів, це повинні робити розробники й виробники транспортних засобів. Але тоді автовиробникам доведеться серйозно розширювати свій бізнес і вкладатися в нього.

Цікаво, що професіонали автомобільної галузі вважають лідерами в електрифікації авто в майбутньому – BMW (21%), Tesla (15%) і китайського виробника BYD (7%) .

 майбутнє автомобільної галузі електромобілі

Автономний транспорт

Автономне водіння передбачає серйозну зміну міської інфраструктури та ПДР. І хоча сьогодні в різних точках світу вже почали з’являтися перші безпілотники, перш, ніж їх почнуть впроваджувати всюди, людству доведеться розробити ефективні принципи їх експлуатації і безпеки.

Керівники компаній в даному випадку налаштовані оптимістично: 94% з них вважають, що до 2040 року ця система повністю запрацює.

 майбутнє автомобільної галузі дорожня інфраструктура

Головні страхи про безпілотники

Всіх опитаних учасників лякає перехідний період – час, коли на дорогах вже буде багато автономного транспорту, але ще не існуватиме дієвих і справедливих правил його контролю. Так, 74% керівників компаній і 85% споживачів висловлють побоювання з приводу кібербезпеки автомобілів і їх одночасного перебування на дорогах з транспортом різного ступеня безпілотних.

Читайте також:   Новий Nissan Leaf для Європи запущений у виробництво

 

Майбутнє НЕ за особистим транспортом

Недивлячись на всі побоювання, більше половини опитаних переконані, що до 2025 року більшість людей не захочуть володіти власним автомобілем, а віддадуть перевагу спільному володінню. При цьому, на думку керівників компаній, у виборі спільного володіння головну роль буде грати довіра до бренду.

Серед лідерів створення самохідних технологій респонденти назвали BMW, Tesla, Ford, Daimler і китайських виробників.

Джерело: Автоцентр

Напишіть відгук