Машини з алюмінію та вуглецевого композиту будуть вдвічі легше й міцніше за сталевих

0
300

Компанія Gordon Murray Design (GMD), заснована творцем суперкара McLaren F1 Гордон Мюррей, представила еволюційний розвиток технології iStream під назвою Superlight. Створений з її допомогою кузов в двічі легше аналога зі сталі, а його конструкція міцніше, безпечніше й надійніше.

Основу iStream Superlight складає високоміцна алюмінієва рама з панелями з переробленого вуглецевого композиту. Завдяки модульній конструкції платформу можна адаптувати для побудови автомобіля будь-якого класу – від компактного сітікара до легкого комерційного фургона. Зниження маси досягнуто за рахунок використання тонкостінних труб і панелей з внутрішньою стільниковою структурою.

Крім нової платформи, GMD представила сидіння, створені за технологією iStream, які на 30% легші за звичайні, та анонсувала першу машину, побудовану на базі Superlight. Її став спорткар T.43, оснащений 1,5-літровим турбодвигуном потужністю 223 кінські сили і шестиступінчастою механічною коробкою передач. Маса автомобіля складає 850 кілограмів, питома потужність – 262 сили на тонну (як у 441-сильного Ford Mustang Shelby GT-H).

Технологію iStream, точніше, її варіант під назвою Carbon, також використовували при будівництві суперкара TVR Griffith. Каркас машини, основою якого став вуглепластиковий центральний тунель, зробили з поєднання карбону, сталі та алюмінію.

Джерело

Читайте також:   За місяць дії нового закону розмитнено 11 тисяч автомобілів на єврономерах

Напишіть відгук