Мінфін нам не указ: ДАІ все ж хоче повернути техогляд

0
346

Незважаючи на те, що Мінфін “відхрестився” від бажання відродити техогляд з січня 2016 року, ця процедура все-таки до нас повернеться. Заступник начальника Департаменту ДАІ України Владислав Криклій повідомив на своїй сторінці в Facebook, що “технічний іспит” стане обов’язковим для всього автотранспорту і буде введений до 2017 року.

“Процедура обов’язкових техоглядів передбачена Директивою ЄС / 40/2009, – пише Владислав Криклій. – Вона зобов’язує країну-учасницю згідно певного терміну втілити положення директиви в національне законодавство. Терміну нам відведено до 2017 року”. У Директиві не тільки чітко вказані терміни повернення цієї процедури, але і її . І Криклій обіцяє, що до радянського “техогляду”, який не мав нічого спільного з перевіркою транспортних засобів на безпеку, повернення не буде.

“Маховик реформ” запущений, подальші якісні зміни неминучі і вже ніколи не буде допущено такій ситуації, коли універсальне правило для автомобілістів країн ЄС – проходження обов’язкового техогляду, локально перетворювалося б у клондайк для торгівлі картонними “папірцями” без будь-якого реального техогляду та чиїй -або відповідальності. Цього не буде! “- Запевняє Криклій. Один з варіантів проведення” техекзамена “- це сертифіковані СТО при проходженні планового техобслуговування (заміни масла, фільтрів, колодок). На них буде зроблений” додатковий комплекс діагностики (якщо не входить в комплекс стандартного техобслуговування) і як результат видається сертифікат про проходження обов’язкового технічного огляду автомобіля. Це не буде вимагати додаткових поїздок на “унікальні станції” або ж пошуку “помічників”. Але в той же створить безпеку для учасників дорожнього руху при подальшій експлуатації ТС “, – говорить Криклій.

Читайте також:   КМДА пустить з молотка 16 автомобілів

Напишіть відгук