Мінінфраструктури не планує підвищувати акцизи на паливо найближчим часом

0
260

Акцизи на паливо будуть зберігатися до тих пір, поки Мінінфраструктури не реформує «Укравтодор», паливний ринок не вийде з «тіні», а з важковозних вантажівок не почнуть збирати плату за по трасах. Про це повідомив директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку і автоперевезень Роман Хміль.

На своїй сторінці в Facebook Роман Хміль прокоментував статтю «Дороги відремонтують дорогим бензином», яка була опублікована на сайті агентства УНІАН. Автор статті Владислав Швець стверджує, що нові чиновники замість боротьби з корупцією у своїх рядах, заговорили мовою своїх попередників – акцентують увагу на брак грошей і збираються підвищувати акцизи на паливо. Директор департаменту Міністерства інфраструктури не погодився з тезами в статті і висловив свою думку щодо проблем в дорожній галузі.

«Чи існує на сьогоднішній день корупція в структурах Укравтодору? Моя оцінка поточної ситуації – мінімальна. Невже так швидко змінився на краще, запитаєте ви? Ні, просто зараз «пересохли грошові потоки» – він не отримує жодного фінансування – всі гроші йдуть на виплати за боргами попередніх років, фінансування від міжнародних контролюється ними ж. По суті, нічого красти, крім 3.4 млрд. Грн, виділених на ямкові ремонти, за якими ми з вами теж ретельно стежимо, а на додачу до нас з вами, вже в цьому місяці, ми побачимо на дорогах незалежних міжнародних дорожніх інженерів-аудиторів. Їх кількість на дорогах буде тільки збільшуватися – ми домовилися з Світовим банком про фінансування незалежних аудитів протягом всього року », – повідомив Хміль.

Представник міністерства зазначив, що гроші на дороги є, проте уряд чекає, поки буде усунена корупція і запрацює ефективна система, при якій дорожня будується якісно і дешево. На думку чиновника, така система – це сам ринок з високим рівнем конкуренції серед приватних структур. Тому в ході реформи «Укравтодору» держава залишить собі функцію замовника робіт, який буде проводити тендери на проектування, та обслуговування доріг.

Читайте також:   Німецька «велика трійка» автовиробників купить карти Nokia

«Давайте уявимо, що реформа завершена, корупції немає і можна будувати дороги. Який наступний крок? Я стверджую, що ключовим моментом на шляху до нових кілометрам якісних доріг є фінансування. Польща за останні 10 років витратила до 100 млрд. Євро на ремонт доріг. На жаль, нам треба не менше. Дороги – це дуже дорога річ, але разом з цим надзвичайно вигідна – кожна гривня, вкладена в дороги, на виході дає 1.6 гривні в ВВП країни протягом 5 років », – додав Роман Хміль.

За словами чиновника, гроші на дороги можна отримати наступними способами: домогтися цільового використання акцизних зборів з палива, вивести з тіні ринок нафтопродуктів, ввести плату за проїзд вантажівок масою понад 12 тонн і тільки після цього підвищувати акцизи, «якщо суспільство вирішить, що нам треба ще більше грошей на дороги, і ми з вами готові їх заплатити.

«План реформ у нас публічний, дорожню карту реформ галузі, розписану на 2015-2017 роки, ми вивішуємо сьогодні на громадське обговорення. Збираємо зауваження, враховуємо те, що вважаємо за необхідне, вивішуємо остаточну карти і швидко по ній рухаємося », – констатував Роман Хміль.

Напишіть відгук