МОЗ затверджено новий склад автомобільних аптечок

0
751

Реформа охорони здоров’я торкнулася й автомобільної сфери. На думку співробітників МОЗ мотоциклетні, автомобільні та автобусні медичні аптечки повинні бути оснащені засобами для надання першої допомоги при ДТП і не повинні містити будь-яких медичних препаратів. Тому зі складу медичної аптечки пропонують виключити всі лікарські препарати, залишивши в ній тільки механічні засоби для зупинки кровотечі.

За статистикою, що доступна працівникам міністерства, причиною 80% смертей у результаті ДТП до приїзду бригади швидкої медичної допомоги є значна втрата крові. Тому у мінімальну комплектацію аптечок слід включити засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки тощо. Замість традиційного гумового джгута в автомобільній аптечці має бути механічний засіб для зупинки кровотечі типу «САТ», який потерпілий зможе застосувати самостійно. Крім того в кожній аптечці повинна бути інструкція з використання препаратів.

В нових аптечках не передбачено наявності медичних препаратів, таких як антисептичні розчини та таблетки. Такі ліки мають термін придатності, але далеко не завжди вчасно оновлюються. До того ж, умови зберігання в салоні автомобіля негативно впливають на деякі препарати. Крім того, на думку МОЗ, ліки не завжди потрібні при наданні екстреної допомоги.

Але, якщо існує необхідність мати під рукою деякі ліки, потрібні водію або його постійним пасажирам, то можна самостійно доповнити аптечку необхідними препаратами.

Важливо: купуючи готову аптечку або збираючи її самостійно, не забувайте звіряти її склад із затвердженним МОЗ переліком.

Джерело: Автосвіт

Читайте також:   Послуги BlaBlaCar в Україні стануть платними

Напишіть відгук