МТСБУ ініціює введення електронного поліса ОСАЦВ

0
323

Моторне (транспортне) страхове бюро ініціює введення електронного поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту (ОСАЦВ).

МТСБУ розробило проект закону про введення електронного поліса ОСАЦВ, бюро сподівається, що через рік електронна форма поліса повністю замінить паперову.

На думку МТСБУ, електронний наблизить страхування до споживача, так як страхувальник отримає можливість без посередників через Інтернет укласти договір страхування, а також унеможливить використання полісів компаніями, діяльність яких припинена.

Також документом пропонується ввести систему “прямого врегулювання збитків”, при якій страховик регулює збиток, нанесений своєму клієнтові іншим автовласником, а потім отримує компенсацію від страховика цивільної відповідальності винуватця ДТП.

Система “прямого врегулювання збитків” дозволить ефективно протидіяти недобросовісної конкуренції і, як мінімум, в 2 рази скоротить термін врегулювання страхових випадків.

На даний момент, підставою для проведення МТСБУ виплат за неплатоспроможних страховиків є ліквідація страховика і недостатність у нього власних коштів для виплат постраждалим.

Законопроект, розроблений МТСБУ, передбачає розширення переліку підстав для відшкодування за рахунок МТСБУ.

У список увійдуть: анулювання (відкликання) ліцензії на здійснення ОСАЦВ у страховика, відкриття кримінального провадження про банкрутство страховика.

МТСБУ зазначає, що дані зміни дозволять скоротити терміни виплат постраждалим за договорами збанкрутілих страховиків і врегулюють питання щодо кола суб’єктів, які мають право на отримання страхової виплати.

Як повідомляло агентство, МТСБУ погодило технічне завдання ІТ-компанії Nexstep Solutions (Київ) за системою “Електронний поліс”.

Читайте також:   Zotye вже розпочала продаж нового кросовера Traum Seek 5

Напишіть відгук