МТСБУ запропонувало щорічно подвоювати страхові суми по ОСАГО

0
129

Моторне (транспортне) страхове бюро України запропонувало держрегулятору підвищити в два рази страхові суми за договорами «автоцивілки». Як відзначають представники бюро, такі необхідно проводити щорічно протягом 10 років.

МТСБУ запропонувало збільшити страхові суми за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників до 200 000 грн за нанесення шкоди здоров’ю та життю, а також до 100 000 грн за нанесення шкоди майну. Відповідну пропозицію в бюро пояснили «нормами Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, в умовах стрімкої інфляції і істотного знецінення оціночних збитків у результаті ДТП».

Крім цього МТСБУ наполягає на необхідності щорічного збільшення страхових сум мінімум в два рази. Передбачається, що при регулярному підвищенні страхових сум, Україна наблизиться до європейських норм автострахування за 10 років.

«Таке поступальний підвищення лімітів відповідає вимоги Директиви 2009/103 / ЄС Європейського парламенту щодо необхідності суттєвого підвищення лімітів відповідальності за договорами ОСЦПВ. Зокрема при нанесенні шкоди життю та здоров’ю – 1 млн. Євро на одного потерпілого або 5 млн. Євро на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих, і в разі майнових збитків – 1 млн. Євро на одну страхову подію незалежно від кількості потерпілих », – пояснили в організації.

У прес-службі страхового бюро також висловили надію, на те, що зазначені пропозиції буде розглянуто та схвалено регулятором найближчим часом. Діючі розміри страхових сум були затверджені Держфінпослуг ще в 2010 році. Як зазначені нововведення вплинуть на вартість полісів ОСАЦВ для автовласників, в МТСБУ не поінформували.

Читайте також:   Оновлений Baojun 510 повністю розсекречений на офіційних фото

Напишіть відгук