МВС запропонувало ввести знижку при швидкій оплаті штрафів

0
155

На розгляд Верховної Ради надійшов оновлений варіант законопроекту №2562, раніше розкритикований Головним науково-експертним управлінням Парламенту. Нововведення стосуються, зокрема, оплати штрафів за порушеннями правил дорожнього руху. Міністерство внутрішніх справ запропонувало стимулювати водіїв до своєчасної оплати штрафів за допомогою 50-відсоткової знижки. Така норма передбачена в доопрацьованому варіанті законопроекту про введення автофіксації порушень ПДР.

Автори законопроекту запропонували ввести 50-відсоткову знижку з оплати всіх видів дорожніх штрафів, незалежно від того, зафіксовано порушення співробітником поліції або автоматичною системою фіксації. Половину штрафу можна буде оплатити лише протягом 3-х днів з моменту вручення відповідної постанови.

Для тих, хто ігнорує накладене стягнення, передбачено посилення . При несплаті штрафу протягом 30 днів з моменту вручення постанови, порушнику доведеться сплатити штраф не в первісному вигляді, а в подвійному розмірі.

У випадку, якщо автомобіліст і далі продовжить ігнорувати вимоги поліції через наступні 30 днів (через 60 днів з моменту вручення постанови, за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі), інформацію про порушника передадуть у виконавчу службу. При цьому йому доведеться оплачувати не тільки пеню, але й штраф, тобто якщо відразу штраф становив 100 грн, а пеня за прострочення досягла 200 грн, після закінчення 60 днів доведеться платити вже 300 грн.

За порушення, зафіксовані працівниками патрульної служби або дорожньої поліції, застосовуватиметься інший принцип дії. Після двох місяців з моменту вручення постанови, порушник позбавляється права на керування транспортним засобом на 6 місяців. Зобов’язання сплатити штраф та пеню при цьому зберігається. Втім, керувати ТЗ дозволять наступного дня після оплати всіх накладених стягнень.

Як повідомлялося раніше , у разі прийняття запропонованих МВС змін до законодавства, фізичного вилучення водійських посвідчень не буде. Замість цього, інформація про позбавлення права на керування транспортними засобами буде вноситися в поліцейську базу. Якщо водій продовжить їздити всупереч забороні, надалі йому загрожує відповідальність за керування ТЗ без прав.

Читайте також:   Uber створив систему для визначення п'яних пасажирів

Автоцентр

Напишіть відгук