На нові бланки ОСАЦВ завдадуть QR-коди

0
283

Таке нововведення планують ввести в Моторному (транспортному) страховому бюро України з метою додаткового захисту бланків від підробки. QR-код міститиме посилання на сторінку перевірки справжності бланків за серією та номером, яка буде розміщена на сайті МТСБУ.

Страхувальник зможе за допомогою смартфона з камерою і програмою зчитування QR-кодів перейти по посиланню на сайт МТСБУ і перевірити, чи відповідає номер поліса на бланку, тому, що зафіксовано в базі страхового бюро. Нові бланки полісів ОСАЦВ будуть вводитися поступово, у міру вичерпання у страхових компаній бланків попереднього дизайну. Для недопущення зловмисниками підбору з метою подальшого відтворення на фальшивках серії і номера поліса, їх перетворення буде кодуватися особливим алгоритмом. Про це розповів генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Як пояснили в страховому бюро, через високу якість підробок нерідко відрізнити справжній від фальшивого важко навіть людям, які знаються на страхування. За словами Володимира Шевченка, радикальним рішенням проблеми з шахрайством у страхуванні стане повноцінний запуск системи електронних полісів. Однак станеться це лише з прийняттям нового закону про ОСАЦВ, а поки це не сталося, МТСБУ використовує для боротьби з підробленими документами всі можливості, які надають сучасні технології.

В даний час бланки ОСАЦВ друкуються на спеціальному папері з використанням фарб, які святяться червоним під ультрафіолетовими лампами. Для додаткового захисту також використовується мікротекст і три види антисканерної сітки, а номери наносяться на бланки спеціальною фарбою способом високого друку, яка під впливом ультрафіолетового випромінювання набуває зелений колір.

Джерело: Форіншурер

Читайте також:   В Україні затвердили систему оформлення ДТП через інтернет

Напишіть відгук