На що згодяться відпрацьовані батареї Nissan Leaf

0
254

Використані батареї від електрокарів Nissan Leaf отримали «друге життя» – тепер вони стали складовою частиною потужних систем зберігання електроенергії. Противники електротранспорту, щоб довести свою правоту, люблять використовувати аргумент, що, мовляв, електромобілі можуть стати причиною масового поповнення звалищ своїми відпрацьованими батареями. Однак, сьогодні ця відмовка вже не працює, бо для вживаних акумуляторів електрокарів придумали відмінний спосіб їхнього повторного використання.

Днями Nissan разом з компаніями Eaton, BAM і The Mobility House створили на базі 148 нових і вживаних батарей від електромобіля Nissan Leaf одну з найбільших в світі систем зберігання енергії. Ця система, електроенергією яку забезпечує 4200 сонячних панелей, покликана стабілізувати електропостачання величезного голландського стадіону Johan Cruijff, розташованого в Амстердамі.

Крім цього, 3-х мегаваттна система зберігання енергії забезпечить надійним електропостачанням і кілька тисяч домогосподарств, що перебувають в околицях стадіону, коли в мережі відбувається сплеск споживання електроенергії або збій. У підсумку, експерти відзначають, що ця конструкція на сьогоднішній день є найбільшою і найпотужнішою з коли-небудь встановлених у комерційній будівлі в Європі.

Голландський стадіон Johan Cruijff – це місце основних тренувань і виступів для футбольної команди Ajax і голландської збірної. На ньому також проводиться безліч концертів, шоу та масових заходів. Щорічно його відвідує мінімум 2 млн. чоловік. Установка потужної системи енергохраненія скоротить «вуглецевий слід» стадіону на місцеву екологію і зменшить навантаження на енергосистему під час масштабних заходів.

Джерело Автоблог

Читайте також:   Масовий друк електромобілів на 3D-принтерах запустять в Китаї

Напишіть відгук