На Volkswagen в США поскаржилися до суду через рекламу

0
401

У представництва #Volkswagen в Америці з’явилися додаткові юридичні проблеми. Федеральна торгова комісія (FTC) – антимонопольне відомство США, подала в окружний суд Північної Каліфорнії позов до німецького автовиробника. Претензії чиновників викликані рекламними кампаніями, в яких повідомлялося, що Volkswagen використовує по-справжньому чисті дизельні двигуни.

У торговельній комісії стверджують, що Volkswagen з 2008 по 2015 вводив в оману покупців, використовуючи в маркетингових кампаніях слоган Clean Diesel («чистий дизель»). Про це повідомлялося на офіційних сторінках VW в соціальних мережах, в друкованих виданнях, а також у відеороликах. У судовому позові зазначено, що такі заяви є маніпуляцією, оскільки у дійсності, рівень шкідливих викидів дизельних машин перевищує заявлений виробником на чотири тисячі відсотків.

Як уточнили в державному органі, мова йде про рекламу дизельних версій моделей Passat, Jetta і Touareg, а також автомобілів Audi з двигунами TDI. Вартість цих машин на американському ринку варіюється від $22 тисяч до $125 тисяч. При цьому в скарзі зазначено, що у комісії є підстави підозрювати автовиробника у порушенні закону», але ступінь провини або її відсутність може встановити тільки суд.

Reuters нагадав, що в січні цього року Департамент юстиції США подав до суду на VW за порушення природоохоронного законодавства при використанні спеціального устаткування для тимчасового зниження рівня шкідливих викидів дизельними автомобілями. Крім того щодо німецької компанії подано понад 500 цивільних позовів і кілька позовів від влади окремих штатів. Минулого тижня федеральний суддя встановив новий крайній термін для Volkswagen, щоб компанія запропонувала владі метод усунення «дизельної проблеми» – 21 квітня 2016 року.

Агентство з захисту навколишнього середовища США звинуватило Volkswagen у використанні спеціального програмного забезпечення, яке занижувало показники шкідливих викидів автомобілями з дизельними двигунами у вересні 2015 року. Пізніше компанія визнала наявність проблеми у 11 млн. автомобілів проданих по всьому світу. На хвилі скандалу змінився майже весь керівний склад автоконцерну, проте розслідування відносно компанії ще не закінчено. Штраф за порушення може скласти десятки мільярдів доларів.

Напишіть відгук