Нардепи хочуть заборонити імпорт автомобілів з Росії

0
41

Три народні депутати України із Закарпатської області – Роберт Горват, Василь Петьовка та Валерій Лунченко – направили прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману депутатський запит з вимогою заборонити імпорт в Україну російських автомобілів.

“Вважаємо, що потрібно не обмежувати, а повністю заборонити імпорт транспортних засобів з країни-агресора, тому звернулися до Прем’єр-міністра Володимиру Гройсмана з пропозицією внести транспортні засоби походженням з Російської Федерації до переліку товарів, які заборонені до ввезення на митну територію України”, – написав в facebook Роберт Горват.

Нардепи також звернули увагу глави уряду на необхідність продовжити дію постанов Кабміну №1146 “Про ставки ввізного мита щодо товарів, що походять з Російської Федерації” і №1147 “Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації”. Дія цих документів закінчується з 1 січня 2019 року.

У депутатському запиті йдеться, що в статті 29 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” передбачено, що в разі якщо інші держави, митні союзи або економічні об’єднання обмежують реалізацію законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України, у відповідь на такі дії можуть застосовуватися адекватні дії. Серед таких дій є застосування повної заборони (повного ембарго) на торгівлю.

У депутатському запиті йдеться, що до нардепів надходять численні звернення від підприємств української автомобілебудівної промисловості про необхідність обмежити імпорт транспортних засобів, походженням з Російської Федерації.

За даними нардепів за 7 місяців 2018 року з РФ в Україну було імпортовано транспортних засобів на $ 59 млн, що на 14% більше аналогічного періоду минулого року.

Тому закарпатські депутати просять Володимира Гройсмана вжити заходів щодо внесення транспортних засобів за товарними позиціями КВЕД 8701, 8702, 8703, 8704, 8705, 8709 і 8711 до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, походженням з Російської Федерації.

Читайте також:   В Україну зайшов китайський преміум-бренд автомобілів

За даними автомобільних ЗМІ, з Росії до України ввозяться легкові автомобілі міжнародних компаній, вироблені на російських підприємствах.

Джерело

Напишіть відгук