Наскільки безпечні українські дороги?

0
324

Європейська організація з оцінки якості доріг з точки зору безпеки EuroRAP проінспектувала кілька українських автодоріг.

За аналогією з , в Європі існує інша організація – EuroRAP, яка інспектує стан європейських доріг на предмет безпеки пересування по них. Десяткам тисяч кілометрів доріг по всій Європі був привласнений , за аналогією з зірками, які присвоює для автомобіля . При цьому дорожня незалежна організація EuroRAP довела, що ризик смерті або серйозної травми може десятикратно змінюватися на різних дорогах в одній і тій же країні.

EuroRAP інспектує не тільки дороги всередині Євросоюзу. Є досвід аналізу та українських доріг. Наприклад, вона проаналізувала дороги М12, М17 і М18 шляху державного значення в Україні, а також міжнародні транзитні шляхи. Зробив це рівно три роки тому сербський автомобільний клуб AMSS. Протягом 1519 км експерти проїхалися по українських дорогах на , обладнаним для панорамної зйомки відео з високою роздільною здатністю, підключеного до GPS.

Результати зоряного рейтингу представлені для різних типів учасників дорожнього руху – водіїв та пасажирів транспортних засобів, пішоходів і велосипедистів. Третина доріг оцінені в менш ніж 3 зірки для водіїв та пасажирів транспортних засобів, 9 з 10 секцій оцінюються в менш ніж 3 зірки для пішоходів, і половина секцій оцінена для велосипедистів як 3-зіркові.

Як у випадку з будь односторонньої проїзною частиною, було виявлено часте наявність ознак, що призводять до летальних наслідків і серйозних травм в результаті ДТП: недолік фронтальної захисту, перехрестя, де можливі жорсткі правосторонні бокові удари, дерева, що знаходяться близько до дороги.

Для досліджуваних ділянок М12, М17 і М18 були розроблені карти ризиків EuroRAP з урахуванням частоти і рівня аварійності в залежності від обсягу руху, а також рекомендації щодо усунення недоліків, пов’язаних з безпечним пересуванням на них. Передбачувана вартість поліпшень та реконструкції по всій довжині цих чотирьох коридорів оцінюється в 50 млн доларів і надає співвідношення витрат і вигод більш ніж 5. Зниження кількості аварій на цих відрізках складе приблизно 35% – а це близько 6300 запобігли аварій з летальним результатом протягом 20 років .

Читайте також:   Українських водіїв штрафуватимуть, як в Італії

Існують також 6 ділянок для оперативної модернізації довжиною 1118 км. Експерти кажуть, що при вкладенні 37 млн. Доларів інвестицій можна уникнути більше 2500 летальних і серйозних аварій протягом 20 років на даних ділянках або більше однієї летальної або серйозної аварії на один кілометр на рік.

Автор: Юрій Гоголів https://www.autocentre.ua

Напишіть відгук