Наскільки безпечні квадроцикли?

0
847

Варто нам почути слово «», як уява тут же починає малювати чотириколісних монстрів на зубастих шинах, які на сніданок влаштовують купання в багнюці , а на вечерю беруть участь в ралі-рейді Дакар. Звичайно, такої техніки є більш ніж достатньо. Тим часом, в Європі «квадроциклами» називають ще і чотириколісні мікро-автомобільчики. Деякі з них, обладнані світлотехнікою, звуковим сигналом і «поворотниками». Іх навіть допускають до руху дорогами загального користування, причому управляти таким транспортним засобом можна без водійської ліцензії. У нас правила суворіше: для управління «квадроциклом» потрібні права з недавно введеної категорією В1. Втім, невеликі формальності – ще не привід відмовлятися від божевільної мрії обзавестися машинкою «не як у всіх», навіть якщо у неї габарити мотоцикла і потужність пилососа.

Якщо вас відвідала думка купити квадроцикл, призначений для доріг загального користування (в європейській класифікації їх ще називають «важкий квадроцикл» типу L7e), варто подумати заздалегідь про всі сторони цієї затії. Адже крім переваг, таких як економічність і компактність, є аспект безпеки, який теж варто врахувати. Довгі руки експертів вже давно добралися до цього виду транспорту і розбили чимало квадроциклів, щоб дізнатися їх основні недуги. Ми представляємо чотири популярних в Європі моделі, які пройшли -тести .

Як розбивають крадроцікли?

Для початку варто розповісти про те як , власне, проходить процедура краш-тестів квадроциклів. Само собою, все йде не так, як з повноцінними автомобілями. Для випробувань проводять два тести – на фронтальне з деформуємою перешкодою на швидкості 50 км / год, а також удар деформованого об’єкта в бічну частину – теж на швидкості 50 км / год. Як вважають в організації, саме ці дві дисципліни є симуляції найпоширеніших інцидентів, які можуть статися з квадроциклом на дорогах загального користування. Після кожного , як зазвичай, проводиться аналіз ушкоджень, одержуваних манекеном.

Читайте також:   Daimler, BMW і Audi купили навігацію Nokia Here

В рамках підрахунків випробовувані моделі можуть отримати штрафні бали за, наприклад, низькі показники надійності елементів конструкції або утримуючих пристроїв . Втім, всі представлені нижче моделі відповідають мінімальним вимогам з безпеки, встановленим європейським законодавством для важких квадроциклів (тип транспортного засобу за європейською класифікацією – L7e). Так що можна вважати, що вони пройшли тести. Наскільки успішно – дивіться самі.

Renault Twizy

Досить популярний у Європі, проте дуже рідкісний в Україні, електричний квадроцикл Renault Twizy вже пройшов через руки експертів EuroNCAP. Як показали краш-тести, модель має хороший рівень захисту голови водія при фронтальному зіткненні. Втім, під загрозою знаходиться шия – при ударі є ризик отримання травм хлистів. Коліна водія теж знаходяться під загрозою отримання травм через удар об елементи конструкції транспортного засобу.

При бічному ударі добрий захист стегон і голови, хоча експерти не виключають, що існує ризик контакту голови з зовнішніми об’єктами в умовах реальної аварії. Вразливою також стала і грудна клітка манекена.

Tazzari Zero

Tazzari Zero – ще один європейський електричний квадроцикл, який також користується попитом і в США . Як з’ясували експерти EuroNCAP, при фронтальному зіткненні для водія цього ТЗ існує високий ризик отримати травму голови: на відміну від попередньої моделі у Zero не передбачена подушка безпеки в базовій комплектації. Крім того, високому ризику нанесення значної шкоди піддається грудна клітка водія, хоча шия і ноги знаходяться у відносній безпеці.

При бічному ударі водій може отримати пошкодження голови і травми корпусу. У той же час, стегна людини, що знаходиться в Tazzari Zero, знаходяться під хорошим захистом.

Ligier IXO

Ligier IXO на відміну від попередніх «конкурсантів» отримав бензиновий, а не електричний мотор. Шкода що при цьому йому не дісталася подушка безпеки, принаймні – в базовому виконанні. Це призвело до того, що манекен при краш-тесті на фронтальний удар отримав серйозну травму голови. Також постраждала і грудна клітка манекена. Захист шиї і ніг знаходиться на більш високому рівні, але гарним його назвати експерти не наважилися.
Що стосується бокового удару, тут немає прямої загрози життю водія. Всі частини тіла знаходяться у відносній безпеці. Втім, після удару нижня частина середньої стійки була зламана, так що сидіння водія було відсунуто в бік.

Читайте також:   ТОП найвідоміших міфів про охолоджуючі рідини

Club Car Villager

Club Car Villager , який всім своїм виглядом проситься на гольф-майданчик, в питанні безпеки себе не проявив. Оснащений електромотором квадроцикл, судячи з усього, не призначений для захисту пасажирів під час ДТП. Про це говорить краш-тест на лобове зіткнення. До речі, максимальна швидкість цього транспортного засобу навіть не дотягує до тієї, на якій проводяться випробування – Club Car Villager може розігнатися всього до 40 км / год.
Проте навіть в такому випадку водій ризикує отримати серйозні травми голови, корпусу і ніг. Також є ризик заробити і пошкодження шиї. При бічному ударі справи йдуть хоч і ненабагато, але краще. Ризик отримати травму голови, тазу і корпусу невеликий, але все ж є. У той же час, краш-тест показав високий захист області живота манекена.

Як нескладно переконатися на цих прикладах, в області безпеки і подібних транспортних засобів є помітні прогалини. Хоча, як говорилося вище, мінімальним вимогам з безпеки вони все ж відповідають. Проте, покупці повинні звернути уваги на те, що, в цілому, «важкі квадроцикли» класу L7e забезпечують значно нижчий рівень безпеки водіїв і пасажирів, ніж навіть найпростіші легкові автомобілі.

За матеріалами EuroNCAP і АвтоРІА.com

Напишіть відгук