Науковці розповіли про простий спосіб захисту авто від угону

0
431

Вчені підтвердили ефективність простих способів захисту від угону сучасних автомобілів, надмірно обладнаних електронікою. Як відомо, багато сучасних моделей машин можна викрасти без злому або викрадення ключа запалювання, пише BBC.

Для цього потрібно лише рішучість з боку злодія та наявність у автомобіля системи безключового доступу. Така система ідентифікує власника автомобіля за кодом відповіді ключа й забезпечує автоматичне розблокування дверей при торканні ручки і запуск двигуна при натисканні спеціальної кнопки. При цьому сам електронний ключ може залишатися в кишені. Він постійно випромінює певний набір радіосигналів, в той час як автомобіль приймає цей сигнал, розшифровує його та відмикає замки.

Якщо комусь вдасться перехопити цю послідовність радіоімпульсів, то він зможе розблокувати автомобіль, відкрити двері й запустити двигун. Старі та широко поширені системи типу safe lock, які дозволяють замикати й відмикати автомобіль на відстані, також не позбавлені недоліків. При наближенні до автомобіля власник натискає на електронному ключі кнопку, і на електронний центральний замок машини надходить сигнал – насправді ж він посилає серію сигналів на ключ і встановлює з ним зв’язок. Після цього залишається тільки відкрити двері машини.

Подібними системами оснащується більшість нових машин протягом останніх 20 років. І експерти вказують, що зловмисники використовують спеціальні сканери, які перехоплюють і клонують унікальний радіосигнал, що посилає електронний ключ. Тим більше, що обладнання для цього можна легко купити в Інтернеті, а на хостингу YouTube навіть є інструкції на цю тему.

Однак захистити свою машину від угону можна досить простим способом: достатньо обгорнути електронний ключ фольгою, стверджує BBC. Моше Шлізел, генеральний директор фірми GuardKnox Cyber ​​Technologies, яка займається питаннями кібербезпеки, стверджує, що застосування фольги – найпростіший і найдешевший спосіб зірвати задуми викрадачів. Дехто вважає цей метод занадто примітивним, але він працює та відрізняється простотою й надійністю.

Читайте також:   Intel: власником роботизованого авто готовий стати кожен п'ятий американець

Альтернативний варіант – спеціальний футляр для ключа, який має конструкцію «клітки Фарадея», тобто екранує електромагнітне випромінювання, що виходить з радіопередавача такого ключа. Кліффорд Ньюман, професор IT-технологій в університеті Південної Каліфорнії в США, в інтерв’ю USA Today заявив, що нинішнім автокрадіям не потрібне складне устаткування. Можна просто знайти будинок з припаркованим зовні або навіть у гаражі при будинку автомобілем.

«Якщо електронний ключ від нього лежить десь в будинку на відстані не більше трьох метрів, сигнал такого ключа можна з легкістю перехопити за допомогою недорогого пристрою», – каже професор. Тому Ньюман кладе на ніч ключі від свого авто в бляшанку від кави. Фахівці вже зараз радять приймати прості запобіжні заходи: наприклад, завжди мати в кишені чохол з фольги і не забувати загортати в нього ключ від автомашини або інші важливі предмети, які треба захистити від шкідливого електронного втручання. Тим більше що під загрозою перебувають і кредитні картки, і водійські права, і посвідчення особи – тобто всі електронні карти та документи з чіпами.

Джерело Автоблог

Напишіть відгук