Названа вартість капітального ремонту кілометра дороги в Україні

0
254

Вартість виконання капітального ремонту в Україні одного кілометра автомобільної дороги першої та другої категорії коливається в межах 15-40 млн грн. Про це в ході години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив заступник міністра інфраструктури України Володимир Омелян.

“На сьогоднішній день орієнтовна вартість капітального ремонту 1 км автомобільної дороги першої, другої категорії становить 15-40 млн грн, поточний ремонт – від 3 до 15 млн грн. Роботи з ліквідації ям – орієнтовна вартість 1 кв м від 183 до 469 грн залежно від технології виробництва робіт “, – сказав Омелян.

За його словами, остаточна вартість кожного з видів робіт формується виходячи з проектно-кошторисної документації і залежить від таких факторів, як рельєф місцевості, геологічні умови і ряду інших факторів.

Заступник міністра також повідомив, що більшу частину робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту виконують приватні дорожньо-будівельні компанії.

“У той же , нашим міністерством введена новація – є окремий розділ на сайті міністерства, де є інтерактивна , на якій будь-який охочий може прив’язати справжня якість виконання робіт і тих ресурсів, які були витрачені на ремонт, до реалій, і повідомити міністерству в режимі онлайн “, – сказав Омелян.

Нагадаємо, за даними Укравтодору, орієнтовна нормативна вартість будівництва в Україні 1 км автодороги першої категорії ( з обов’язковою розділовою смугою і 2-4 смугами для руху в одному напрямку) у прив’язці до цін 2015 коливається в межах 70-100 млн грн, тоді як вартість реконструкції 1 км автомобільної дороги I-ї категорії коливається в межах 40-80 млн грн, капітального ремонту – 20-30 млн грн, поточного середнього ремонту – 8-12 млн грн.

В даний час понад 150 тис км з 170 тис км дорожній мережі загального користування України потребують капітального та поточного ремонту або реконструкції.

Читайте також:   Nissan побудував пікап Navara для астрономів

Джерело: Ліга.Бізнес

Напишіть відгук