Не всі витримали перевірку якості «92-го» бензину в центрі і на сході України

0
140

Продажі бензину на українських АЗС продовжують падіння, незважаючи на деяке зниження цін. Безумовно, це є наслідком загального зниження економіки і падіння доходів населення. Ціна «дев’яносто п’ятого» все ж «кусається», і багато автомобілістів переходять на більш дешевий А-92, у зв’язку з чим популярність його серед українських автомобілістів зростає. А як йдуть справи з якістю цього бензину, особливо в східних областях країни, де традиційно більше контрафакту? Дослідити це питання вирішили в Інституті споживчих експертиз, для чого провели перевірку бензину А-92 в центральних і східних областях країни. Всього було відібрано одинадцятій проб, після чого зразки пройшли аналіз в акредитованій державної лабораторії, розташованій в Києві.

«Під приціл» перевіряючих потрапили як великі всеукраїнські мережі АЗС (WOG, Parallel, AMIC, Shell, ТНК, Авіас), так і середні локальні мережі (КЛО, UPG, ZOG, MC Oil Card, Sun Oil). Результати аналітиків десь порадували, а десь і насторожили, адже понад 20% проб виявилися не відповідними нормативами, які застосовуються в Європі.

Октанове число

Насамперед перевірили показник, який характеризує стійкість палива до детонації – передчасного згорання бензину в камері згоряння. Детонація шкідлива для мотора не тільки підвищеною витратою палива і зниженням потужності, але і передчасним зносом двигуна через зайві навантажень. Октанове число вимірювали по моторному методу, при якому установка (одноциліндровий двигун із змінним ступенем стиснення) імітує навантаження на реальний двигун. За цим методом норматив встановлений на рівні 82,5 одиниць (що практично аналогічно звичного числу 92 по дослідницькому методу, яке ми бачимо на заправках). За результатами всі вклалися в норматив, а деякі зразки продемонстрували неабиякий «запас». Лідерами стали WOG, Parallel і КЛО, які виявилися «дев’яносто четвертими»! Добрі результати також у Shell і ТНК.

Читайте також:   В Україні змінять процедуру реєстрації авто

Бензол і ароматика

Бензол роз’їдає паливну систему і призводить до її передчасного зносу. За змістом бензолу і ароматичних вуглеводнів результати відрізнялися. Зокрема, шкідливий бензол був у найменшій кількості в пробах WOG (0,34%) і КЛО (0,36%). У зразків AMIC (0,72%) і UPG (0,79%) бензолу виявилося у два рази більше, але в рамках нормативу. А ось зразок Sun Oil випробування не пройшов. Шкідливого бензолу в паливі цієї мережі виявилося на 20 відсотків більше, ніж дозволяють граничні нормативи ДСТУ. А ось що стосується об’ємної частини шкідливих ароматичних вуглеводнів, то тут найменші показники виявилися в пробах Parallel, WOG і Shell, а перевищення виявилося у зразках ZOG і Авіас. При нормативі не більше 35 відсотків, було виявлено, відповідно, 38,3 і 38,4%.

Сірка

Якщо її в паливі занадто багато, це призводить до утворення нагару, забрудненню паливних форсунок і «вбиває» каталізатори. До того ж стає «бруднішм» вихлоп, і в повітря, яким ми дихаємо, потрапляють дуже небезпечні оксиди. Весь перевірений «дев’яносто другий» вписався норми Євро-4 і це дуже хороший результат.

Висновки

Чутки про те, що в східних областях бушує засилля «бодяги», виявилися сильно перебільшеними. Дослідження показало, що великі оператори регіону, зокрема Parallel, незважаючи на важку ситуацію, як і раніше дорожать репутацією і продають європейське пальне високої якості.

А ось у відносно невеликих регіональних мережах проблеми ще трапляються, і ризик заправитися НЕ кондиційним паливом поки зберігається. Щоправда, це стосується нових мереж що розвиваються, таких як Sun Oil і ZOG, і в основному в провінції. На АЗС ZOG, приміром, явно продається не заводський бензин, вироблений з нафти (в пробі практично відсутні властиві заводському паливу олефіни), а сумішевого, виготовлений кустарним способом шляхом змішування різних фракцій і з використанням октанопідвищуючих присадок. У столичному регіоні, де одним з найбільших операторів є КЛО, подібних проблем не виявлено.

Читайте також:   Для чого об'єдналися Geely і Mercedes-Benz

Ну а що стосується флагманів, таких як WOG, то інших результатів і бути не повинно, адже на такі компанії рівняється весь інший ринок, і репутація повинна стояти на чолі кута.

Напишіть відгук