Не всі витримали перевірку якості «92-го» бензину в центрі і на сході України

0
112

Продажі бензину на українських АЗС продовжують падіння, незважаючи на деяке зниження цін. Безумовно, це є наслідком загального зниження економіки і падіння доходів населення. Ціна «дев’яносто п’ятого» бензин все ж «кусається», і багато автомобілістів переходять на більш дешевий А-92, у зв’язку з чим популярність його серед українських автомобілістів зростає. А як йдуть справи з якістю цього бензину, особливо в східних областях країни, де традиційно більше контрафакту? Дослідити це питання вирішили в Інституті споживчих експертиз, для чого провели перевірку бензину А-92 в центральних і східних областях країни. Всього було відібрано одинадцятій проб, після чого зразки пройшли аналіз в акредитованій державної лабораторії, розташованій в Києві.

«Під приціл» перевіряючих потрапили як великі всеукраїнські мережі АЗС (WOG, Parallel, AMIC, Shell, ТНК, Авіас), так і середні локальні мережі (КЛО, UPG, ZOG, MC Oil Card, Sun Oil). Результати аналітиків десь порадували, а десь і насторожили, адже понад 20% проб виявилися не відповідними нормативами, які застосовуються в Європі.

Октанове число

Насамперед перевірили , який характеризує стійкість палива до детонації – передчасного згорання бензину в камері згоряння. Детонація шкідлива для мотора не тільки підвищеною витратою палива і зниженням потужності, але і передчасним зносом двигуна через зайві навантажень. Октанове число вимірювали по моторному методу, при якому установка (одноциліндровий із змінним ступенем стиснення) імітує навантаження на реальний . За цим методом норматив встановлений на рівні 82,5 одиниць (що практично аналогічно звичного числу 92 по дослідницькому методу, яке ми бачимо на заправках). За результатами всі вклалися в норматив, а деякі зразки продемонстрували неабиякий «запас». Лідерами стали WOG, Parallel і КЛО, які виявилися «дев’яносто четвертими»! Добрі результати також у Shell і ТНК.

Читайте також:   Через подорожчання палива зросли ціни на проїзд в таксі

Бензол і ароматика

Бензол роз’їдає паливну систему і призводить до її передчасного зносу. За змістом бензолу і ароматичних вуглеводнів результати відрізнялися. Зокрема, шкідливий бензол був у найменшій кількості в пробах WOG (0,34%) і КЛО (0,36%). У зразків AMIC (0,72%) і UPG (0,79%) бензолу виявилося у два рази більше, але в рамках нормативу. А ось зразок Sun Oil випробування не пройшов. Шкідливого бензолу в паливі цієї мережі виявилося на 20 відсотків більше, ніж дозволяють граничні нормативи ДСТУ. А ось що стосується об’ємної частини шкідливих ароматичних вуглеводнів, то тут найменші показники виявилися в пробах Parallel, WOG і Shell, а перевищення виявилося у зразках ZOG і Авіас. При нормативі не більше 35 відсотків, було виявлено, відповідно, 38,3 і 38,4%.

Сірка

Якщо її в паливі занадто багато, це призводить до утворення нагару, забрудненню паливних форсунок і «вбиває» каталізатори. До того ж стає «бруднішм» вихлоп, і в повітря, яким ми дихаємо, потрапляють дуже небезпечні оксиди. Весь перевірений «дев’яносто другий» вписався норми Євро-4 і це дуже хороший результат.

Висновки

Чутки про те, що в східних областях бушує засилля «бодяги», виявилися сильно перебільшеними. Дослідження показало, що великі оператори регіону, зокрема Parallel, незважаючи на важку ситуацію, як і раніше дорожать репутацією і продають європейське пальне високої якості.

А ось у відносно невеликих регіональних мережах проблеми ще трапляються, і ризик заправитися НЕ кондиційним паливом поки зберігається. Щоправда, це стосується нових мереж що розвиваються, таких як Sun Oil і ZOG, і в основному в провінції. На АЗС ZOG, приміром, явно продається не заводський бензин, вироблений з нафти (в пробі практично відсутні властиві заводському паливу олефіни), а сумішевого, виготовлений кустарним способом шляхом змішування різних фракцій і з використанням октанопідвищуючих присадок. У столичному регіоні, де одним з найбільших операторів є КЛО, подібних проблем не виявлено.

Читайте також:   Що відомо про авто на єврономерах: "євробляхи" в цифрах

Ну а що стосується флагманів, таких як WOG, то інших результатів і бути не повинно, адже на такі компанії рівняється весь інший ринок, і репутація повинна стояти на чолі кута.

Напишіть відгук