Проект нової розв’язки на Шулявці з’явиться в 2016 році

0
454

Кілька принципово різних варіантів організації руху на Шулявці обговорюються у «верхах» столичних містобудівних відомств вже не перший рік, проте до безпосередньої перебудови справа, як відомо, поки не дійшла. Втім, у відповідальному за реконструкцію департаменті КМДА повідомили, що проект не покинутий і розкрили нові подробиці про підготовку до перебудови шляхопроводу.

Замовником техніко-економічного обґрунтування реконструкції транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги та вулиць Гетьмана, а також Довженка, є Департамент містобудування та архітектури. У прес-службі департаменту повідомили, що на даний момент вже проведено відкриті торги та визначено розробник першій стадії проектування – ПАТ «Київсоюзшляхпроект».

У відповідності з технічним завданням «Київсоюзшляхпроект» має розробити проект трирівневої розв’язки з реверсним розподільчим кільцем, як це пропонує зробити архітектор Віктор Петрук. Вартість цієї частини проектних робіт складає 1.18 млн грн. Проектування повинно бути завешено до лютого 2016 року. Про фактичний робіт мови поки не йде.

Нагадаємо, раніше передбачалося реконструювати шляхопровід на Шулявці за проектом інституту «Київдормостпроекту» з класичною конюшиновою розв’язкою, розробленому в 2010 році. Однак в 2014 році містобудівники остаточно відмовилися від цього дорогого варіанта і зупинилися на варіанті Петрука. Крім іншого, цей проект більш компактний і дозволяє зберегти п’ятий цех заводу «Більшовик», що є пам’ятником архітектури періоду індустріалізації.

Після реконструкції рух проспектом Перемоги поруч із станцією метро Шулявська буде перенесено в тунель, однак над ним можна буде розвернутися. Зверху тунель перетне естакада і розподільне кільце. Крім того проект передбачає звільнення земельних ділянок загальною площею близько 1 Га. Також на розв’язці планується врахувати потреби велосипедистів і повністю розвести пішохідні і транспортні потоки.

«Шулявська транспортна розв’язка сьогодні пропускає менше 13000 автомобілів на годину. Транспортне моделювання і натуральний експеримент показали, що трирівнева розв’язка буде пропускати майже вдвічі більше – до 21 тисячі автомобілів на годину», – розповів головний спеціаліст управління інженерно-транспортної інфраструктури Департаменту містобудування Віктор Петрук.

Читайте також:   Замість «Укртрансінспекції» тепер з'явилася «Укртрансбезопасность»

Джерело: kga.gov.ua

Напишіть відгук