“Ні!” – алкоголю і наркотикам за кермом

0
469

Є речі несумісні з керуванням автомобілем. В першу чергу це алкоголь і наркотики. І річ не лише в тому, що людина, яка їх вживає, сприймає оточуючу дійсність дещо інакше, але й в тім, що сідаючи за в такому стані перетворюється в джерело небезпеки на дорозі.

Правилами дорожнього руху керувати транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння категорично заборонено.

Організм людини індивідуально реагує на присутність у крові алкоголю чи наркотичних речовин. Чутливість до сильнодіючих речовин залежить від низки факторів, серед яких вік, маса тіла, стать людини, тривалість вживання, психологічний .

Максимальний вміст алкоголю в крові досягається протягом 1-2 годин, а при вживанні на порожній шлунок – 10-40 хвилин. Вже при рівні алкоголю 0,3-0,5 проміле, що вважається незначним сп’янінням, знижується здатність правильно визначати дистанцію та інтервал, відчуття обережності і можливість адекватно оцінювати дорожню ситуацію. Алкоголь – найбільш поширена причина дорожньо-транспортних пригод.

Вплив наркотиків залежить від дозування, і найчастіше це приводить до повної втрати контролю над дійсністю. Відбувається розрив з реальністю, вчинки стають непередбачуваними, реакції організму непрогнозованими.

Кожна доросла людина в праві самостійно вирішувати прийнятність вживання тих чи інших стимуляторів. Але при цьому потрібно пам’ятати, що позитивне на користь алкоголю чи наркотиків автоматично унеможливлює право знаходитися за кермом.

Читайте також:   Як українці борються з порушниками паркування

Напишіть відгук