Німецька «велика трійка» автовиробників купить карти Nokia

0
132

Компанії , і Mercedes-Benz спільно з китайським Baidu мають намір купити контрольний пакет акцій картографічного підрозділу . Вартість операції оцінюється в два мільярди доларів.

Трійка автовиробників об’єднала зусилля для покупки картографічного сервісу для завчасної підготовки до протистояння з Google, Apple і Facebook. За відомостями The Wall Street Journal, в Audi, BMW і Mercedes-Benz побоюються того, що американські IT-гіганти повністю займуть ринок навігаційних послуг, маючи власні технології і карти, необхідні для створення самоврядних автомобілів.

За словами знайомого з ситуацією співрозмовника видання, найбільша загроза для автомобільних компаній – створення повністю безкоштовною технології Google, яка може з’явитися після успішного завершення розробки машин-безпілотників .

За попередньою угодою сторін, китайський Baidu зможе використовувати напрацювання Nokia Here виключно в Китаї, в той час як німці – по всьому світу. Інтернет-компанія вже створює власну карту КНР у високій якості, а також розробляє свій автономний автомобіль.

Повідомляється, що сторони перейшли до завершальної стадії переговорів. Угода з продажу Nokia Here може бути укладена в найближчі тижні.

Навігаційна платформа Nokia Here з’явилася в 2013 році. Сервіс складається з трьох компонентів: навігації з покроковим голосовим супроводом в 95 країнах без необхідності підключення до інтернету, системи синхронізації смартфона з комплексом, а також додатки, що містить інформацію про «точках інтересу» (магазинах, визначні пам’ятки і т.д.) і ситуації на дорогах. Компанія Nokia планувала продавати систему автомобільним виробникам, проте поширення вона так і не отримала.

Читайте також:   Електричний кросовер Audi назвуть E-Tron Quattro

Напишіть відгук