Німецькі дорожники приїхали в Україну

0
132

5 травня в Києві відбулася зустріч українських та німецьких експертів з питань дорожнього господарства. Зарубіжні гості поділилися досвідом створення мережі сучасних автобанів.

Від української сторони на зустрічі був присутній заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер, а також представники «Укравтодору». До складу німецької делегації в переговорах взяли участь Державний секретар Федерального Міністерства транспорту та цифрової інфраструктури Німеччини Райнер Бомба, а також представники приватного бізнесу: інжинірингових, будівельних компаній зокрема.

Володимир Шульмейстер у своєму виступі зробив акценти на ключових етапах реалізації дорожньої галузі: «Ми плануємо здійснити децентралізацію « Укравтодору » та системи фінансування галузі, забезпечити цільове фінансування доріг, створивши дорожні фонди і залучаючи приватних операторів для проведення технічних робіт на дорогах. Разом з введенням автоматичного вагового контролю вантажного транспорту та нових технологій будівництва доріг це стане основою для появи в Україні автодоріг європейського рівня ».

Німецька делегація презентувала власний досвід розвитку дорожньої інфраструктури. За словами пана Бомби, на чверті німецьких доріг сконцентровано близько половини дорожнього потоку країни, саме тому багато уваги приділяється міцності дорожнього покриття. На сьогодні 28% федеральних автобанів ФРН – бетонні, решта 72% – асфальтові. Однак навіть при будівництві асфальтових доріг німецьке колеги застосовують інноваційні технології, які підвищують зносостійкість покриття в порівнянні з простим асфальтом.

У ході зустрічі європейські експерти відзначили, що бюджетна децентралізація, яка є частиною реформи дорожнього господарства України, відповідає практиці ФРН. У Німеччині через загальнодержавного бюджету фінансуються тільки дороги федерального значення, інші ж дороги отримують з місцевих бюджетів.

Багато уваги в німецькому відомстві приділяють аналізу стану доріг та формуванню галузевих прогнозів, у тому числі фінансових. У Німеччині працює 15-річний федеральний план розвитку автотранспортних шляхів, на реалізацію якого планують витратити 250 млрд. Євро. Серед його складових є обов’язковий аудит безпеки доріг, який проводиться на етапі їх проектування, використання телематики в процесі дорожньо-транспортних робіт, регулярний контроль якості та ін.

Читайте також:   У Британії випустили автобус, що працює на фекаліях

Результатом зустрічі стала домовленість про активізацію співпраці та обміну досвідом між профільними відомствами двох країн. Німецька сторона готова приймати українських дорожніх експертів на навчання і направляти до нас своїх фахівців для проведення консультацій на місцях.

Напишіть відгук