Норвежці масово пересідають на гібриди і електромобілі

0
414

Норвежці продовжують надихати своїм прикладом прихильників автомобілів на електричній тязі. Зовсім недавно в ЗМІ з’явилася інформація, що деякі європейські країни хочуть повністю відмовитися від бензинових і дизельних автомобілів. Майже одночасно з цим жителі Норвегії на власному прикладі показали що це більш ніж реально.

Згідно з цифрами, опублікованими порталом GreenCarReports, серед усього обсягу куплених норвежцями в березні цього року нових машин, понад 60 відсотків припало на частку електромобілів і гібридів . Найбільш продаваною «зеленою» моделлю став електричний хетчбек , який за один місяць розійшовся тиражем в 676 екземплярів. До слова, така значна цифра дозволила Ліфу закріпитися на третьому місці серед всіх проданих в Норвегії авто за березень 2016 року. Нещодавно оновлений  Model S займає в цьому списку п’ятий рядок. У свою чергу електричний компакт Zoe зміг увійти ТОП-10 найбільш продаваних машин в Норвегії, де зайняв дев’яте місце.

Всього за один місяць в Норвегії було продано близько 3400 гібридів, приблизно 2600 електромобілів, і близько 2000 плагін-гібридів. В першу чергу така популярність “зелених” транспортних засобів викликана останніми рішеннями уряду Норвегії. У країні діє велика кількість пільг, для автомобілістів, які схиляються до купівлі електромобіля . По-перше, реєстрація екологічних авто в Норвегії безкоштовна. Крім того, власники подібних автомобілів можуть безкоштовно користуватися громадським паркуванням, мережею зарядних станцій, поромними переправами, платними дорогами та іншими речами, які автомобілістам, які купили звичайні машини, обходяться в солідну копійку. Правда, останнім часом норвезькі чиновники все частіше обговорюють можливість скасування деяких пільг, наприклад – проїзду по смузі для громадського транспорту або безкоштовної парковки. Але більшість експертів схиляються до думки, що головний стимул, яким є податкові пільги, в уряді не скасовуватимуть. Як мінімум до кінця наступного року.

Напишіть відгук