Нова технологія дозволяє кожному пасажиру авто слухати свою музику

0
402

З проблемою несхожості смаків людей всі справляються по-різному, але тепер у автомобілебудівної компанії Kia Motors Corporation з’явилося своє рішення – технологічне, яке отримало назву системи розподілу звуків на зони Separated Sound Zone (SSZ).

Автовиробник створив нову автомобільну аудіосистему, яка дає можливість водієві та кожному пасажиру окремо чути ті звуки, які він хоче – музику, фільми або ігри. І при цьому не заважати іншим.

Що таке Separated Sound Zone (SSZ)

SSZ – це технологія, яка використовується в сучасних навушниках з активним шумозаглушенням. Активне шумозаглушення – це спосіб усунути небажані звуки за допомогою захоплення шуму, який потрібно придушити, через зовнішній мікрофон і генерації звукової хвилі з тією ж амплітудою, але дзеркально відображені фазою вихідного звуку. Таким чином хвилі обох звуків змішуються і пригнічують один одного.

Система Separated Sound Zone (SSZ) діє схожим чином. За допомогою динаміків, встановлених в підголівниках крісел, створюється звук вузької спрямованості. А спеціальні пристрої генерують «дзеркальну» звукову хвилю. Завдяки цьому, підключившись до системи за допомогою Bluetooth, водій і кожен пасажир може отримати свій індивідуальний аудіопростір, і при цьому не заважати іншим пасажирам в автомобілі.

Важливо відзначити, що не всі звуки таким чином блокуються. Пасажири можуть продовжувати спілкуватися один з одним і чути, що діється за вікнами автомобіля – система цьому не стане на заваді.

Відомо, що Kia працює над розробкою технології SSZ з 2014 року. І вже заявлено, що оснащення нею серійних автомобілів почнеться в найближчі 2 роки.

Джерело Автоцентр

Читайте також:   Україна введе спецмита на автомобілі з Узбекистану

Напишіть відгук