Нове супердешеве паливо збільшить запас ходу електрокарів

0
106

Спільне ізраїльсько-австралійське підприємство Electriq Global запропонувало нову технологію, що дозволяє зберігати водень в переробленій рідині, яку можна транспортувати точно так, як і бензин. Це рішення дозволить електротранспорту долати великі відстані та швидше заправлятися. Крім того воно прекрасно вбудовується в діючу логістичну модель паливної промисловості.

Багато водіїв готові відмовитися від бензину та дизеля, але батареї електромобілів лякають їх дорожнечею і занадто довгою зарядкою, яка до того ж не завжди дає достатній запас ходу. Проте акумулятори мають низку переваг перед звичайним воднем, який важко зберігати й транспортувати і який є найпотужнішою вибухонебезпечною речовиною. Однак “плюсом” водню може стати те, що його простіше вбудувати в існуючу інфраструктуру дистрибуції.

Electriq Global створила нове паливо, що сполучає в собі переваги бензину, водню і електричних батарей, – воно дешеве, екологічно чисте, а також придатне для переробки та повторного використання. В інноваційному продукті водень стабілізовано в рідину, 60% якої становить вода.

За словами представника компанії Майкла Сімонетті, рецепт винаходу «на подив простий» і не потребує жодних рідкісних або дорогих елементів. Повністю підготовлене до застосування паливо містить близько 3% водню і 97% допоміжної суміші. Його можна просто і безпечно транспортувати у цистернах, які зазвичай використовують для нафтопродуктів.

Заправлятися новим видом палива потрібно буде в окремий бак – спеціальний модуль, що містить невелику кількість каталізатора для вивільнення водню з заправної суміші. Газ буде надходити в паливні елементи і конвертуватися в електричну енергію, яка й примусить рухатися електромобілі.

Винахідники відзначають, що заправка стандартного бака автомобіля буде коштувати менше 50% від вартості аналогічного бака бензину, а пробіг збільшиться вдвічі.

Відпрацьоване паливо не буде потрапляти до атмосфери – його можна збирати і переробляти з нульовим забрудненням для довкілля. У Electriq малюють глобальну інфраструктуру, в яке «водне» паливо живить не тільки легковики, а й вантажний транспорт, а також поїзди.

Читайте також:   За що можуть евакуювати ваш автомобіль?

Джерело

Напишіть відгук