Нові ПДР: знизять швидкість руху і змінять порядок проїзду перехресть

0
395

У підготовленому проекті закону «Про дорожній рух та его безпеку», пропонується внести цілий ряд цікавих нововведень в діючий дорожній закон і Правила дорожнього руху. «Автоцентр» привів найцікавіші з них.

Проектом закону «Про дорожній рух та его безпеку» пропонується ввести в ПДР нові терміни, обмежити швидкість руху в населених пунктах, запровадити європейські правила проїзду перехресть, встановити нові права та обов’язки для пішоходів і велосипедистів. Крім того, авторами проекту також пропонується повернутися до практики проходження обов’язкових медоглядів і техоглядів, змінити правила реєстрації / перереєстрації та визначити приводи для евакуації автомобілів.

ШВИДКІСТЬ РУХУ

Забороняється не обгрунтоване обмеження швидкості руху

На дорогах у межах населених пунктів, які мають не більше однієї смуги для руху в кожному напрямку, за відсутності тротуарів, узбіч і велосипедних доріжок, що унеможливлює рух пішоходів та велосипедистів за межами проїжджої частини дороги, рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю не більше 40 км / год. За межами населених пунктів обмежується швидкість руху автомобілів, які не обладнані ременями безпеки для водія і всіх пасажирів, а також транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 1 року – не більше 90 км / год ( нині водії зі стажем до 2 років можуть їздити зі швидкістю не більше 70 км / год).

ПРОЇЗД ПЕРЕХРЕСТЬ

Уточнюється порядок проїзду нерегульованих Т-образних перехресть:

На Т-подібних перехрестях, утворених двома дорогами з покриттям або двома дорогами без покриття, водій транспортного засобу, що наближається до перехрестя по прямій дорозі, має перевагу в русі перед транспортними засобами, що наближаються по прилеглій дорозі , якщо інший порядок руху не визначений знаками пріоритету.

Уточнюється порядок проїзду перехресть з круговим рухом: На перехрестях з круговим рухом водій транспортного засобу, що рухається по колу, має перевагу перед транспортними засобами, що наближаються до перехрестя з інших напрямків, якщо інший порядок руху не визначений за допомогою дорожніх знаків пріоритету.

ТЕРМІНИ:

агресивне управління: поведінка водія під час руху транспортного засобу, яка створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху, провокує їх на поведінку не відповідну до вимог цього Закону: різке гальмування і маневрування; неодноразова і часта зміна смуги руху; умисне недотримання безпечного інтервалу або дистанції; перешкоджання обгону; випередження по узбіччю; безпідставне використання звукового сигналу; використання образливих жестів і вигуків по відношенню до інших учасників дорожнього руху або посадових осіб органів державної влади, що забезпечують контроль за дорожнім рухом;

Читайте також:   Жовтневі особливості правил дорожнього руху

перехрестя з обмеженою оглядовістю: перехрестя, де видимість пересічної дороги (проїзної частини) у бік, з якого можлива поява транспортних засобів, складає менше 100 м через особливості геометрії перетину доріг (проїжджих частин), придорожні інженерні споруди, насадження та інші об’єкти, а також транспортні засоби.

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ пішоходів і велосипедистів

Додаткові вимоги до пішоходів.

Їм забороняється:

 1. виходити на нерегульований пішохідний перехід в темний час доби при відсутності зовнішнього на дорозі або під час ожеледі безпосередньо перед транспортним засобом, що наближається;
 2. під час руху по проїзній частині дороги, її переходу, а також переходу залізничних колій користуватися предметами, що обмежують слуховий і візуальний контроль за дорожнім рухом;
 3. у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості знаходитися в межах проїзної частини (у тому числі на пішохідному переході) або на узбіччі без світлоповертаючих елементів на одязі.

Додаткові вимоги до велосипедистів.

Вони зобов’язані:

 1. при русі по дорогах загального користування бути в застебнутих велосипедних шоломах, мати при собі документ, що засвідчує особу;

Велосипедистам забороняється:

 1. керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темний час доби і в умовах недостатньої видимості – з виключеною фарою і (або) заднім миготливим червоним ліхтарем, а також без світлоповертаючого елемента на одязі;
 2. керувати велосипедом у нетверезому стані, під дією наркотичних чи лікарських препаратів, які впливають на здатність до управління;
 3. під час руху користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці.
Медогляд

Автори вищезгаданого проекту пропонують повернутися до практики проведення обов’язкових медоглядів водіїв. Зокрема, визначені наступні терміни періодичних медичних оглядів водіїв:

 • у віці до 55 років (включно) – один раз на 10 років;
 • у віці від 56 до 75 років (включно) – один раз на 3 роки;
 • у віці від 76 років і старше – один раз на рік.

Водії, яких притягнули до відповідальності за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під дією лікарських препаратів, але при цьому не позбавили права керування, проходять медогляди 2 рази на рік протягом 3 років після виявлення доведеного факту їзди підшофе.

Читайте також:   Україна посіла 134 місце у світовому рейтингу якості доріг

Пропонується також повернутися і до практики проходження техоглядів для всіх видів транспортних засобів, у тому числі і для приватних машин. Зокрема запроваджується порядок перевірки придатності транспортних засобів до безпечної експлуатації. Її будуть здійснювати суб’єкти господарювання, які мають відповідне обладнання.

Періодичність таких перевірок складає:

 • для автобусів – через 1 після першої реєстрації щорічно;
 • для спецтранспорту, що перевозить небезпечні вантажі, – перед початком використання для перевезення визначених небезпечних вантажів і далі щорічно;
 • для таксі, машин швидкої допомоги, а також вантажних автомобілів ( незалежно від форми власності) з максимальною допустимою масою понад 3,5 тонни і причепів (напівпричепів) до них – через 1 після першої реєстрації і далі щорічно;
 • для легкових автомобілів, вантажних автомобілів з максимальною допустимою масою не більше 3,5 тонни, причепів (напівпричепів) до них – через 4 роки після першої реєстрації і далі кожні 2 роки.

Що хочуть змінити в нових ПДР?

РЕЄСТРАЦІЯ / перереєстрації ТЗ

Відповідно до законопроекту, спрощується процедура переобладнання транспортних засобів для роботи на газовому паливі. Якщо загальна вага встановленого ГБО не перевищує 100 кг в спорядженому стані – внесення змін до реєстраційних документів на транспортний засіб не потрібно, крім випадків, коли на такому транспортному засобі здійснюється за межі України.

ЕВАКУАЦІЯ ТЗ

Законопроектом також визначено порядок і підстави для примусової евакуації транспортних засобів, як спеціального заходу, спрямованого на забезпечення безперешкодного і безпечного дорожнього руху.

Евакуація здійснюється за відсутності водія в таких випадках:

 • зупинку або стоянку транспортного засобу здійснено з порушенням вимог Правил дорожнього руху, перешкоджає руху інших транспортних засобів або пішоходів і підтверджується належними доказами;
 • розташування транспортного засобу виключає роботу снігоприбиральної техніки або спеціальних технічних засобів аварійних служб у надзвичайних ситуаціях. Автори закону пропонують заборонити установку окремих розцінок для примусової евакуації або зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках чи стоянках.
Джерело: Автоцентр

Напишіть відгук