Нові водійські посвідчення з мікрочіпом почнуть видавати у 2017 році

0
987

Кабмін планує з листопада 2017 року ввести в Україні водійські посвідчення нового зразка. Зовні вони будуть мало відрізнятися від нинішніх пластикових карток, але при цьому отримають електронний чіп і уточнену у відповідності з нормами ЄС інформацію на звороті.

В електронному чіпі буде продубльована інформація з лицьової та зворотної сторін пластикового документа: ПІБ, фотографія, дата народження, підпис, дата видачі документа та відкриті категорії на право керування транспортними засобами. Крім цього переліку всіх категорій ТЗ, який зазначається на зворотному боці посвідчення, стане таким же, як у Євросоюзі. Зокрема окрема категорія буде у триколісного мототранспорту — для управління трициклами потрібно буде складати окремий іспит. Про це повідомило видання Сегодня.иа з посиланням на інформацію прес-служби МВС та керівника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія.

Разом з цим планується ввести термін дії водійських посвідчень для водіїв автобусів і вантажного транспорту. Якщо зараз він становить 30 років, то після прийняття нововведень може скласти 10 і 5 років. «Потім водій повинен пройти медкомісію, як в ЄС, яка підтверджує, що за станом здоров’я він може керувати таким авто. Буде водій здавати при цьому іспит з водіння, поки вирішується», – розповів Владислав Криклій. Також не виключено введення обмежень на право управління, наприклад, мотоциклом в ЄС можна керувати за 20 років, а не з 16-ти, вантажівкою — з 21 року, а не з 18 років.

Як пояснив юрист Вадим Володарський, водійські посвідчення нового зразка забезпечать водіям вільне переміщення між державами-членами ЄС. За його словами, зараз українські пластикові права також визнають у світі, але не у всіх країнах надають в оренду автомобіль. Він також повідомив, що разом із введенням нових посвідчень може повернутися обов’язкове повторне проходження медкомісії на придатність до керування транспортом для всіх водіїв, як в ЄС. У нас воно було скасовано у 2009 році і залишилося лише для професійних водіїв (проводиться раз у два роки).

Читайте також:   П'ять найбільш очікуваних автоновинок 2018 року

У МВС уточнили, що старі водійські посвідчення залишаться дійсними, а нові будуть видаватися тим, хто вперше отримує права і бажають замінити документи. Вартість водійських посвідчень нового зразка поки не підрахована, зараз пластикові картки коштують 201 грн.

Введення водійських посвідчень нового зразка передбачено планом включення норм Директиви Європейського Союзу 2006/126/ЄС про водійських посвідченнях у національну правову систему. Кабінет міністрів України схвалив цей план в лютому 2015 року.
Джерело: АвтоУа

Напишіть відгук