Нововведення по «автоцивілці» відкладається

0
439

В кінці минулого місяця, 28 березня 17 українських страхових компаній – членів Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) підписали угоду про прямому врегулюванні страхових випадків. Бажання брати участь у пілотному проекті впровадження нового механізму висловили основні гравці страхового ринку України: «АХА Страхування», «Арсенал Страхування», «PZU Україна», «ВУСО», «Аска», «Оранта», «ПРОСТО-Страхування», «Уніка »,« Провідна »,« ІНГО Україна »,« Універсальна »,« Міжнародна СК »,« Кредо »,« Аско-Донбас Північний »,« Колоннейд Україна »(колишня« QBE Україна »),« Брокбізнес »і СТ« Іллічівське ».

Попередньо страховики планували запустити цей механізм з 1 квітня, але з’ясувалося, що спочатку необхідно отримати дозвіл Антимонопольного комітету – адже в формально має місце факт узгоджених дій учасників ринку, частка яких перевищує 50%. Хоча страховики очікують позитивну відповідь, адже угода не порушує антимонопольне законодавство. На прийняття цього рішення відведено 30 днів і якщо воно буде позитивним, то нововведення запрацює вже з початку травня 2016 року.

«Підписання угоди про пряме врегулювання – історична подія для українського ринку ОСАЦВ, що свідчить про зрілість ринку і здатність приймати нові виклики для поліпшення клієнтського сервісу. Пряме врегулювання дозволить клієнтові отримувати виплату в компанії, лояльної до нього і зацікавленої в продовженні співпраці. За нашими прогнозами, терміни врегулювання в новій системі скоротяться мінімум удвічі. Так, якщо в 2015 році, середній термін врегулювання збитку по ОСАЦВ (від подачі заяви до виплати) становив більше 3-х місяців, то за прямим врегулювання він не буде перевищувати 1,5 місяця »

Прогнозує генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. Пілотний проект дозволить обкатати новий механізм, виявити його недоліки і усунути їх для повноцінного впровадження в нашій країні. Для цього навіть підготовлений відповідний законопроект №3670, що передбачає введення в Україні обов’язкового прямого врегулювання по «автоцивілці».

Читайте також:   ЗАЗ припинить виробництво Lanos і Vida з двигуном 1.4 л

Нагадаємо, що механізм прямого врегулювання – такий спосіб виплат, коли в разі ДТП потерпілий отримує відшкодування збитку у страховій компанії, в якій він купував , а не у страховика винуватця ДТП (як це відбувається зараз).

Напишіть відгук