Новий безпілотний автобус з біометричної системою зможе розпізнавати пасажирів

0
166

Китайська компанія DeepBlue Technologies повідомляє про запуск свого автономного автобуса «Smart Panda Bus». Крім автопілота він оснащений системою сканування долоні та голосовим інтерфейсом, через який можна поспілкуватися з бортовим ШІ-помічником.

Спеціально для проекту «Smart Panda Bus» розробник створив власну систему автопілотування. У самій команді називають її однією з найефективніших у світі. Пересувається автобус за допомогою електродвигуна, не завдаючи шкоди довкіллю.

Особливістю автобуса стала біометрична система доступу. Заплатити за проїзд можна буде за допомогою сканування долоні. Необхідність впровадження цього рішення пояснюють постійно зростаючим потоком пасажирів. У китайських містах кількість людей зростає, збільшуючи навантаження на громадський транспорт. Біометрія ж, на думку фахівців з DeepBlue, прискорює процес посадки в автобус, підвищуючи загальну ефективність.

Як саме працює система сканування, не уточнюється, може, вона вивчає геометрію руки, а може, кровоносні судини. Головне в тому, що технологія може принести китайській компанії непоганий заробіток. Allied Market Research прогнозує, що ринок біометрії для транспорту буде рости на 12% щороку і до 2024 перевищить $ 1,1 млрд. Але вже зараз китайський розробник відзвітував, що розумні автобуси купили вже в 200 містах країни і у 500 містах світу.

Здається, що безпілотні автобуси стануть масовим явищем набагато раніше, ніж робомобіль. Цього року найбільший британський перевізник Stagecoach приступає до випробувань повнорозмірного безпілотного автобуса. У Норвегії вже в червні обіцяли відкрити першу лінію такого автобуса.

Що стосується біометрії, то Китай прагне бути в цьому питанні першим. У червні повідомлялося, що Пекін обладнає станції метро системами сканування долонь і облич. На думку чиновників і місцевих експертів, в годину пік біометрія дозволить городянам швидше проходити через турнікети, не створюючи чергу.

Читайте також:   Новий BMW X6 M з'явився на шпигунських фотографіях

Джерело

Напишіть відгук