Облавтодори передадуть у приватні руки

0
348

В рамках реформи дорожньої галузі України управління облавтодорами буде передано місцевим органам влади для подальшої приватизації. Передача повноважень від «Укравтодору» на обласний рівень намічена на початок наступного року.

«З січня наступного року облавтодори, райавтодори, ДЕУ (дорожньо-експлуатаційні управління) передаються в управління місцевій владі для подальшої приватизації. Таким чином місцева влада отримає: дороги місцевого значення, експлуатаційні можливості (техніку, кар’єри та асфальтові заводи), фінансування (дорожні фонди) », – повідомив на своїй сторінці в Facebook директор дорожнього департаменту Мінінфраструктури Роман Хміль.

За словами Хміля цей крок стане важливим етапом у реформі дорожньої галузі України. «Укравтодор» поступово позбудеться більшості своїх повноважень, а на його місці з’явиться конкурентоспроможний приватний ринок будівництва, ремонту та утримання автодоріг, зазначив чиновник.

Наступними напрямками діяльності міністерства стане впровадження незалежного контролю якості дорожніх робіт (пілотний проект уже стартував в Київській області ), проектів бетонних доріг , укладання довгострокових контрактів з підрядниками, а також створення цільового державного та територіальних дорожніх фондів (законопроект направлений у Верховну Раду).

Крім того заплановано створення нової інспекції з контролю комерційного транспорту на дорогах, яка буде називатися «Укртрансбезпека». Дана структура буде контролювати дотримання вагових параметрів вантажних автомобілів на дорогах.

Раніше на цьому тижні Кабінет міністрів ліквідував державну акціонерну компанію «Автомобільні дороги України», у підпорядкуванні якої знаходилися всі облавтодори.

Читайте також:   Українці переходять на електромобілі

Напишіть відгук