Обов’язкова сертифікація бензину і ДП скасована

0
258

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України скасувало обов’язкову сертифікацію автомобільних бензинів і дизельного палива. Крім цього, з 1 січня 2016 року із списку обов’язкових до сертифікації товарів виключать транспортні засоби та комплектуючі до них.

Мінекономрозвитку опублікувало два накази, що вносять зміни в правила підтвердження якості продукції прийнятим технічним регламентам. Відтепер, в Україні обов’язковій сертифікації підлягають лише ті види палива, на які не поширюється дія технічного регламенту про вимоги до автомобільних бензинів, дизельного, корабельному і паливному паливу, адаптованого до технічних норм Євросоюзу.

Проект наказу про обов’язкової сертифікації деяких нафтопродуктів з’явився на сайті Мінекономрозвитку в грудні 2014 року. Згідно з пояснювальною запискою до документа, додаткової перевірки палива обумовлена введенням нового технічного регламенту, що відповідає нормам Євросоюзу. Таким чином, в Україні відпала необхідність додаткового підтвердження якості палива.

Крім того, з наступного року сертифікація скасовується для транспортних засобів. Як пояснив на своїй сторінці в Facebook заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, скасування сертифікації автомобілів пов’язана з приєднанням України до Женевської угоди ООН по автотранспорту 1958 року. Цей документ визначає єдині вимоги з безпеки і принципам визнання типів автотранспорту, щоб кожна держава не перевіряє ще автомобілі самостійно.

«Автовиробник отримує сертифікат типу на свій автомобіль. Для цього він проводить перевірки, краштест і т.д. Потім кожен автомобіль, який сходить з конвеєра, отримує копію цього сертифіката і їде до покупця. Якщо він їде в іншу країну (в тому числі, з 01.01.16 і в Україні) на кордоні імпортер тільки показує цю копію і не проводить пересертифікацію, коли за скромну або нескромну мзду новий мерседес або форд проходить додаткову перевірку. У наших реаліях, зрозуміло, ця часто являє собою чисту формальність. Є центри, які перевіряють по 200 різних машин в день, причому у них у всіх абсолютно однакові показники за результатами цих перевірок », – пояснив Нефьодов.

Читайте також:   Що дозволено, а що ні новим патрульним?

Нефедов уточнив, що Україна приєдналася до угоди ООН ще в 2000-му році, а в 2011-му Кабмін доручив розробити і затвердити план переходу до системи сертифікації згідно міжнародних вимог. Однак жодних кроків у цьому питанні не робилося до минулого тижня. За словами заступника міністра, Мінеконоразвітія і Мінінфраструктури нарешті погодили план переходу до 1 січня 2016 року, а в його рамках МЕРТ скасував обов’язкову сертифікацію нових автомобілів в країні.

«Не потрібно проводити пересертифікацію в системі УкрСЕПРО і платити за неї. Приймається сертифікат типу виробника, який отримано на основі істотно більш строгих перевірок (45 параметрів проти 9-10 в Україні – це навіть якщо припустити, що ці перевірки у нас реально проводять). Українські автовиробники зможуть оформляти у нас сертифікати типу на вироблені моделі, які будуть аналогічно визнаватися в Європі. Для особливо уїдливих – вітчизняна сертифікація зберігається для авто, у яких немає сертифіката типу або він виданий на інший регіон – стосується гіпотетичних розвалищ з Папуа Нової Гвінеї і американських машин з червоними поворотниками », – констатував заступник міністра економрозвитку.

УНІАН

Напишіть відгук