Октанове число бензину.

0
783

Бензин – найпоширеніше пальне для автомобілів. Основними його властивостями вважаються висока летючість і температура спалаху в межах 20-40 градусів за Цельсієм.
Для ефективного використання в автомобільній галузі бензини повинні бути однорідними сумішами із щільність палива 690-750 кг/м3 ( при +20 градусів за Цельсієм). Окрім того й інші фізико-хімічні характеристики повинні вкладатися у встановлені межі:

– невелика в’язкість, бо з її збільшенням утруднюється протікання палива через жиклери; в’язкість в значній мірі залежить від температури середовища і це змінює витрату палива на 20-30%;

– випаровуваність ( здатність переходити з рідкого стану до газоподібного) забезпечує легкий пуск двигуна, особливо взимку;

– тиск насиченої пари не повинен перевищувати показники норми ( 670-930 ГПа ), щоб не збільшувати втрати від випару при зберіганні;

– здатність витримувати низькі температури;

– згорання бензину в автомобільних двигунах – здатність до швидкої реакції між вуглеводнями палива з киснем повітря і виділенням значної кількості тепла.

Намагаючись покращити експлуатаційні властивості бензинів виробники пального підвищують октанове число. Октанове число детонаційних властивостей моторного палива. Детонацією називають такий характер горіння, при якому займання горючої суміші відбувається в декількох точках циліндра або усього обсягу відразу. Октанове число вважається найважливішою характеристикою бензину.

Серед водіїв іноді можна зустріти хибне уявлення, що використання бензину з вищим октановим числом, ніж рекомендовано виробником, збільшує ефективність використання автомобіля і зниження витрат палива. Це не так! Якщо ж, навпаки, замість рекомендованого заливати бензин з нижчим октановим числом, то збільшуються витрати пального і знижується термін служби двигуна.

Октанове число визначають в лабораторних умовах:

– дослідним методом, коли паливо порівнюється з еталонним;

– моторним методом, за допомогою одноциліндрового спеціального двигуна внутрішнього згорання.

Читайте також:   У столиці показали автомобіль для вимірювання якості доріг

На наших АЗС використовується дослідницький метод.

Напишіть відгук