Особливості вибору і установки літньої гуми

0
269

Прогноз погоди на найближчі дні натякає, що пора перевзуватися у літню гуму навіть тим, хто з побоюванням чекає повернення снігопадів аж до травневих свят.

Найпростішим варіантом буде перевзути автомобіль у зібрані колеса, враховуючи, що для літньої гуми прийнятнішими будуть литі диски, в той як для зимової – сталеві. Якщо це ваш варіант, то поспішайте на СТО для підкачування колес, балансування і заміни.

Балансування не потрібно ігнорувати. Те, що здається економією, може обернутися значними витратами під час вимушеного ремонту ходової. Зимова експлуатація автомобіля викликає виникнення додаткових люфтів і вібрацій, які зі зміною на літні, більш жорсткі, колеса будуть лише посилюватися.

Заміна на вживаний комплект покришок змушує вас звертати увагу на ступінь зносу протектора, і, за потреби, поміняти місцями передні і задні колеса, але не змінювати сторону.

При заміні на новий комплект гуми деякий час прийдеться їздити дуже обережно з невеликою швидкістю: дати можливість гумі прикіпіти до нового ободу і вберегтися від можливого “роззування” на дорозі.

Обираючи нові покришки звертайте увагу на індекс навантаження і швидкості. Він не повинен бути нижчим за вказаний у документах на автомобіль. Цей індекс проставляється на боковині покришки і означає: Q – 160 км/год, R – 170 км/год, S – 180 км/год, T – 190 км/год.

Розміри обраних покришок звіряють з даними в інструкції про експлуатаці. вашого .

Обираючи гуму для літа обов’язково враховуйте, якими дорогами ви частіше пересуваєтеся ( міські, траса чи бездоріжжя ), особливості клімату вашої місцевості ( наскільки дощовим буває літо ).

Уважність до поведінки вашого транспортного засобу на шляхах допоможе вчасно виявити проблему і запобігти аварійній ситуації.

Читайте також:   Імпортний збір можуть скасувати достроково

Напишіть відгук